Mākslinieks Aldis Kļaviņš šķirojot savus krājumus, nolēma dāvināt galerijai  četrus mākslinieka Visvalža Ziediņa darbus – divas eļļas gleznas uz kartona, zīmējumu un apgleznotu metāla objektu.


Pēc mākslinieka Alda Kļaviņa atmiņām noprotams, ka visus šos darbus Ziediņš viņam dāvinājis vienā reizē. Darbi bija iesaiņoti papīrā, uz kura redzams datējums 8-3-74. Savukārt abi gleznojumi ir ar Ziediņa parakstu un datēti ar 1967. gadu. Abstrakto kompozīciju gleznojumi izmēri ir 40x50 cm. Zīmējumā, kura izmēri ir 34x34 cm kubisma stila kompozīcijā redzams cilvēka sejas portretējums. Apgleznotais metāla objekts gan kolorīta, gan gleznojuma stilā sasucas ar vienu no gleznojumiem. Kļaviņš minēja, ka iespējams šīe darbi tapuši laikā, kad Visvaldis Ziediņs iedziļinājies un pētījis aborigēnu mākslas paraugus.


Visvaldis Ziediņš, kartons/eļļa, 1967.


Galerija "Romas dārzs" plāno darbus ierāmēt un izstādīt galerijas pastāvīgajā ekspozīcijā "Liepāja-Laiks-Mākslinieks".

Mākslinieks, liepājnieks Visvaldis Ziediņš (1942–2007) no 1959. līdz 1964. gadam mācījies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratīvās noformēšanas nodaļā. Strādāja dažādus maizes darbus dekoratīvās noformēšanas jomā, arī kā scenogrāfs Valsts Liepājas teātrī un Liepājas Tautas teātrī.


Visvaldis Ziediņš, metāls/eļļa, 1967.


Studijas Latvijas Mākslas akadēmijā viņš neturpināja pārliecībā, ka apgūtais mākslas pamats ir pietiekošs, lai turpmāko dzīvi varētu veltīt patstāvīgai, no padomju oficiālās mākslas sistēmas neatkarīgai mākslas izpratnes kopšanai. Viņa iekšējā emigrācija, savas daudzās idejas īstenojot padomju periodam paralēlā personīgā laikā un telpā, ļauj viņu uzskatīt par latviešu nonkonformistu – tīrradni.


Visvaldis Ziediņš, papīrs/zīmuļi, 1967.


Visvalža Ziediņa pirmā, mākslas zinātnieces Ievas Kalniņas kūrētā personālizstāde "Kustība. Visvaldis Ziediņš" piecus gadus pēc viņa nāves notika 2012. gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls". Viņa māksla kļuva par īstu atklājumu gan Latvijas sabiedrībai, gan mākslas zinātniekiem, izraisot diskusijas un pārspriedumus arī par mākslinieka lomu un stāju padomju okupācijas periodā. 2014. gadā notika viņa personālizstāde "Kustība. Visvaldis Ziediņš (1942–2007). Atklājumi Latvijas mākslā" Igaunijas Nacionālajā mākslas muzejā "Kumu". Visvaldis Ziediņš kļuva par pirmo latvieti, kuram prestižajā Igaunijas muzejā bijusi personālizstāde. Latvijas ES prezidentūras ietvaros Visvalža Ziediņa darbu izstāde tika eksponēta arī Amerikas Universitātes muzeja Katcena mākslas centrā, Vašingtonā, ASV.

Vairāk par Ziediņa daiļradi lasiet ŠEIT.


V.Ziediņa paraksts darbu aizmugurē.