Apgāds "Jumava" šajā dienās laidis klajā Ērika Kūļa garstāstu "Iezīmētie", kura varoņi nāk no pagājušā gadsimta piecdesmito gadu Latvijas. Rakstnieks šo pērn sarakstīto darbu veltījis Latvijas simtgadei.

Grāmatas anotācijā autors iezīmējis stāsta norišu fonu: "Grāmatas literārie varoņi un "nevaroņi" mīl un nīst, joprojām bīstas no izsūtījuma, nodod un šantažē, cer un tic, slepus piegādā pārtiku mežabrāļiem un gaida brīvības brīnumu tajos drūmajos pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Kad kolhoza fermas izkāmējušās govis iekar virvēs, lai nelaimīgie lopiņi noturas kājās. Kad cilvēki vakaros slepus klausās radiopārraidi "Amerikas balss", lai viņu cerības uz šo brīnumu neizplēnētu".

Vaicāts, kāpēc izvēlējies šo visai drūmo Latvijas vēstures laikposmu, Ēriks Kūlis iesaucas: "Tas taču bija manas jaunības laiks!".

"Katrs autors, lai kā maskētos aiz savas grāmatas tēliem, vienmēr tomēr atgriežas pats pie sevis," atzīst rakstnieks.


"Iezīmētie" ir jau piektā Ērika Kūļa grāmata, ko klajā laidusi "Jumava".


Šobrīd rakstnieks atvelkot elpu, jo tikko esot iesniedzis "Jumavai" vēl vienu savu darbu – ironiskās prozas krājumu "Ja ietu vēl labāk, nevarētu ciest".


Par šo krājumu autors saka:


"Šajos drūmajos laikos, kad visādi baciļi lido apkārt, gribējās uzrakstīt kaut ko, lai cilvēki var vismaz pasmaidīt, ja ne pasmieties."

Kā pastāstīja rakstnieks, divi manuskripti esot iesniegti arī izdevniecībā "Zvaigzne ABC", kur gaida savu izdošanas rindu. Viens no tiem – garstāsts "Vienā elpas vilcienā" ir "par jauniem cilvēkiem, protams, Liepājā", otru – "Bērni uz parāda", kurā apkopoti 18 stāsti, iedvesmojusi pērnajā augustā Latvijas Radio dzirdēta ziņa par tēviem – alimentu nemaksātājiem, kuru parādu segšana bērniem valstij ik gadu izmaksājot 40 miljonu eiro.

Par šābrīža situāciju valstī un pasaulē rakstnieks daudz nebēdā, un kā allaž uz dzīvi raugās ar vieglu ironiju filozofiskā mierā: "Man tas atgādina stāstu par cilvēku, kuram, krītot no 50. stāva, 25. stāvā kāds jautā: "Kā ir ar jums?", un viņš atbild: "Līdz šim brīdim viss ir kārtībā!"

Ēriks Kūlis ejot, kur jāiet, un darot, kas jādara, neraugoties ne uz ko, jo "kam jānotiek, notiks tik un tā".