Liepājā Dzejas dienās viesojas dzejniece, komiksu māksliniece un ilustratore Lote Vilma Vītiņa. Viņa tiksies ar pusaudžu un jauniešu auditoriju 14. septembrī pulksten 14 bērnu bibliotēkā "Vecliepājas rūķis" un pulksten 17 bibliotēkā "Libris", portālu informēja Liepājas pilsētas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Gita Švarce.

Savukārt 15. septembrī pulksten 11 notiks Dzejas dienu seminārs literatūras interesentiem. Seminārā piedalās žurnāliste un literatūras zinātāja Liega Piešiņa un dzejniece Lote Vilma Vītiņa. Semināra norises vieta – Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālais mācību centrs, Malkas iela 4, 3. stāvs.

Lote Vilma Vītiņa saka, ka "Vairāk vai mazāk esmu zīmējusi un rakstījusi visu laiku". Iepazīstoties ar viņas darbiem – komiksiem, plakātiem, grāmatu ilustrācijām,  var redzēt, ka autores zīmējums un teksts viens otru papildina, tie harmoniski savijas un pauž  kopējo domu…". Tas pēc kā var atpazīt mākslinieces rokrakstu,  ir  sirsnīgās un trauslās  tušas līnijas.  Lote Vilma pati apgalvo "zīmēju tušas ķiņķēziņus", kuri viņai ļoti labi izdodas!

Lote Vilma absolvējusi glezniecības studijas Jaņa Rozentāla Mākslas skolā un Latvijas Mākslas akadēmijā.


Lotes Vilmas  Vītiņas jaunākais dzejprozas krājums jauniešiem "Ūdenstornis" 2022. gadā saņēmis Latvijas Literatūras gada balvu.

Svarīga informācija – atcelts pasākums!

2023. gada 15.septemrī pulksten 15 Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālajā mācību centrā plānotā saruna "Mākslīgā intelekta dzeja un tās ierobežojumi" nenotiks.