No 4.marta māksliniece Marfa aicina uz personālizstādi "Sarunas ar jūru" Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē "Libris", M. Ķempes ielā 11.

Marfa. Viļņu mežģīnes (audekls, akrils 50x60 cm, 2008)


Marfas bērnība pagājusi Liepājā un kā īstena liepājniece, māksliniece nespēj iedomāties savu dzīvi bez šī spēka avota. "Jūra nav tikai ūdens blāķis vai zivju ieguves vieta, - jūra ir kaut kas daudz vairāk, ja tikai tai ļaujies. Cilvēks, kurš dzimis, audzis un ilgi dzīvojis pie jūras - ar to sasaistās tiktāl, ka tā iegūst pavisam citu vērtību,- jūra kļūst par personības daļu. Sālsūdens rit asinīs un iezīmē piejūras cilvēku raksturu…", tā raksta māksliniece.

Izstādē būs skatāmas ar akrila krāsām gleznotas gleznas, kas attaino mirkli, kad cilvēks iziet pludmalē. Sarunas ar jūru - par un ap dabas būtību, par ikdienu un neikdienišķo, par augstām vērtībām vai sadzīvisko, par savstarpējo mijiedarbību. Daļa no izstādē redzamiem darbiem tapuši Aivara un Ingas Kleinu rīkotajos starptautiskajos plenēros Liepājā. Gleznās attēlots šīs puses jūras krasts.

Marfa (Maruta Eistere) nāk no Liepājas. Mākslu apguvusi Liepājas Mākslas vidusskolā. Vēlāk iegūta augstākā izglītība pedagoģijas teorijā un vēsturē, tomēr māksla saistījusi vienmēr. Bijušas autorizstādes  "Juteklības sanoņa" (1999, 2000) un "Pamosties ziemā" (2019). Vairākkārtēji piedalījusies starptautiskajā zīmētāju un gleznotāju plenērā Liepājā, dažādās Liepājas un Liepājas rajona lietišķās un tēlotājmākslas izstādēs, kā arī konkursa izstādē "Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā" (2018). Sadarbībā ar Liepājas domi māksliniece izveidoja un ilustrēja četras krāsojamās grāmatas bērniem par Liepāju (2001, 2003, 2005, 2006). Jaunākais darbs grāmatu ilustrācijās - zīmējumi krāsojamai grāmatai "Ugunsdzēsēju glābēju drauga lapsēna Guņa padomi "Kā pasargāt sevi un izglābties ugunsgrēkā""(2018). Marfa ir veidojusi arī scenogrāfiju - Liepājas leļļu teātra izrādēm "Meitene ar sērkociņiem" (2014) un "Kā zvēri Pēterīti pārmācīja" (2017).

Izstāde bibliotēkā "Libris" skatāma līdz 24. aprīlim.