Noslēdzies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) šā gada 3. kultūras projektu konkurss, kurā pavisam atbalstīti 480 projekti par vairāk kā 1,4 miljoniem eiro. Noslēgušies arī trīs mērķprogrammu konkursi, kuros kopā atbalstīts 61 projekts par gandrīz 150 tūkstošiem eiro.


Finansiālu atbalstu saņēmuši vairāki liepājnieku iesniegtie kultūras projekti. Tiesa, no deviņām kultūras nozarēm gan tikai četrās, katrā pa vienam projektam. Liepājas Simfoniskais orķestris saņēmis atbalstu gan 3. kultūras projektu konkursa sadaļā "Mūzika un dejas māksla", gan mērķprogrammas "Latviešu oriģinālmūzika" 1. un 2. projektu konkursā.


Kultūras mantojuma sadaļā 1200 eiro lielu atbalstu saņēmis SIA "Liepājas restaurācijas centrs" un Ivars Pilips-Matisons, lai veiktu dzīvojamās mājās Bāriņu ielā 24 tehnisko apsekošanu un arhitektoniski māksliniecisko izpēti.


Šajā sadaļā VKKF finansiālais atbalsts ticis arī Grobiņas luterāņu baznīcas ērģeļu spēles galda restaurācijai. Savukārt sadaļā "Tradicionālā kultūra – Rucavas tradīciju klubam un Aizputes starpnozaru mākslas grupai "Serde".


Kultūras projektu konkursa nozarē "Literatūra" ar 2800 eiro atbalstīts apgāds "Latvijas mediji", lai laistu klajā Janas Egles dzejoļu krājumu "Ledus debesis". Grāmatu paredzēts izdot gan drukātā veidā, gan audioierakstā.


Nozarē "Vizuālā māksla" Maijai Demiterei piešķirts finansējums 5000 eiro apmērā filmu, video un animācijas festivāla "ASTE. Art, Science, Technology, Education" rīkošanai Liepājā.    


Visvairāk Liepājas projektu atbalstīti sadaļā "Mūzikas un dejas māksla". Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja LSO pārstāve Liena Dāvida, 9490 eiro atbalsts piešķirts cikla "Latviešu atskaņotājmāksla VIII" koncertiem, kas paredzēti šā gada decembrī un nākamā gada janvārī. Savukārt 2500 eiro piešķirti komponistam Jurim Karlsonam, kurš strādā pie koncerta orķestrim "Noslēpumainais dārzs". Šis koncerts izskanēs nākamā gada rudenī.


Iepriekšējā VKKF kultūras projektu konkursā 2000 eiro tika piešķirts saksofonistam un komponistam Kārlim Vanagam koncertam "Trio Colossus" – tenora saksofonam, kontrabasam, sitaminstrumentiem un simfoniskajam orķestrim. Kā pastāstīja Dāvida, skaņdarbs orķestra rīcībā tiks nodots gada beigās, bet klausītāji to dzirdēs nākamajā Zvaigžņu festivālā 2023. gada martā.


Savukārt "Programmas "Latvijas skolas soma" satura radīšana" mērķprogrammā 17 atbalstīto projektu vidū ir SIA "Liepaja Music" projekts "Izdīgt kā zālei caur asfaltu", kura īstenošanai piešķirti 13610 eiro.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja projekta vadītāja Irita Kalēja, tad "Izdīgt kā zālei caur asfaltu" būs multimediāla ekspozīcija, skatāma Kuršu ielā 20, kas palīdzēs jauniešiem labāk izprast, kas tad īsti bija tie padomju laiki, vēstot par 20.gadsimta 70.gadu beigām un 80. gadiem, kad savu radošo darbību spilgti demonstrēja Juris Kulakovs, Mārtiņš Brauns, Maija Tabaka, Ojārs Vācietis, Klāvs Elsbergs, Knuts Skujenieks un citas personības. "Liepaja Music" projektu īstenos kopā ar Ritvaru Embrektu, uzklausot arī konsultanti, ģimnāzijas vēstures skolotāju Inetu Drēži. Skolēni to redzēs, sākot no nākamā gada marta.           


SIA "Liepaja Music" programmā "Latvijas skolas soma" joprojām piedāvā arī skolēnu un skolotāju atzinību guvušos muzikālos video stāstus "Elsbergs – divos naktī…" un "No Veidenbauma neaizbēgsi".