Papildināts. Rīgas apgabaltiesā ir iesniegta apelācijas sūdzība par AS "Liepājas metalurgs" akcionāram Sergejam Zaharjinam nelabvēlīgo spriedumu.

Tas noteica Kirova Lipmana īpašuma tiesības uz 11,5% "Liepājas metalurga" akciju, liecina informācija Tiesu informatīvajā sistēmā.

"Liepājas metalurga" izplatītajā paziņojumā norādīts, ka Zaharjins apelācijas sūdzībā uzsver, ka tiesa savā spriedumā vispār nav vērtējusi viņa argumentus un tiesai iesniegtos pierādījumus par viņa tiesībām uz akcijām, kā arī pierādījumus, kas pilnībā apgāž Lipmana prasībā izteiktos absurdos un nepatiesos apgalvojumus.

Zaharjins uzskata, ka šāds tiesas spriedums nebūtu iespējams, ja tiesa būtu iedziļinājusies un vērtējusi iesniegtos pierādījumus to kopumā un savstarpējā sakarībā. Zaharjins pauž nožēlu par to, ka tiesiskā valstī tiesa taisa nekvalitatīvus un no juridiskā viedokļa absurdus un tiesību normām neatbilstošus spriedumus.

Papildus Zaharjins norāda, ka apelācijas sūdzības iesniegšana nekādā veidā nav pretrunā un nevar negatīvi ietekmēt sarunas ar "Liepājas metalurga" kreditoru klubu.


Pagaidām gan tālākas darbības nav reģistrētas. Kā ziņots, apgabaltiesa 2.maijā lēma apmierināt Kirova prasību pret Zaharjinu, atzīstot prasītāja īpašuma tiesības uz minētajām akcijām.

Lietas izskatīšana notika aiz slēgtām durvīm. Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Lipmana pārstāvis advokāts Pāvels Rebenoks, lēmums par slēgtu tiesas sēdi iepriekš tika pieņemts pēc "Liepājas metalurga" – trešās personas šajā lietā – lūguma, jo lietā it kā esot skarts komercnoslēpums.

Kā ziņots, lietas izskatīšanu pēc būtības tiesa sāka pērn 14.septembrī. Toreiz tika noraidīts Zaharjina pārstāves Sintijas Radionovas pieteikums atcelt apķīlājumu minētajām akcijām. Rebenoks tiesā skaidroja, ka Lipmans, ceļot prasību pret Zaharjinu, vēlas atgūt no viņa 11,5% jeb 1 950 550 "Liepājas metalurga" akciju 1,95 miljonu latu vērtībā. Šīs akcijas prasītājs atbildētāja valdījumā uz laiku esot nodevis 2003.gada 24.septembrī, pārskaitot tās Zaharjina vērtspapīru kontā.

Akcijas tika nodotas tāpēc, ka "Liepājas metalurgam" bijuši lieli modernizācijas plāni, bet akcionāru sastāvs – ļoti sadrumstalots. Ņemot vērā minēto, abi uzņēmēji mutiski vienojušies, ka Lipmans savas akcijas uz laiku nodos Zaharjina valdījumā, lai Zaharjins vienpersoniski varētu tikties ar sadarbības partneriem un kontrolēt visus uzņēmuma attīstības projektus, skaidroja Rebenoks.

Pēc advokāta teiktā, Lipmans nekad neesot nodevis Zaharjinam īpašuma tiesības uz saviem 11,5% "Liepājas metalurga" akciju, bet tikai uzticējis Zaharjinam pārvaldīt šīs akcijas līdz brīdim, kad būs veiksmīgi noslēgusies "Liepājas metalurga" ražošanas procesa modernizācija. 2009.gadā Lipmans sācis atprasīt it kā sev piederošās akcijas, jo "Liepājas metalurga" vadība publiski paziņojusi, ka uzņēmuma modernizācija pabeigta. Tomēr Zaharjins atteicies Lipmanam akcijas atdot, skaidroja Rebenoks.

Kā ziņots, Zaharjins intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" iepriekš norādīja, ka šī tiesvedība viņam esot pārsteigums, tomēr vienlaikus Zaharjins to atbalsta. "Varbūt pat labi, ka tiesa izšķir šo lietu un pieņem juridiski pamatotu lēmumu," sacīja Zaharjins, norādot, ka patlaban akciju cena ir daudz augstāka nekā 2003.gadā.