Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī pēdējo divu nedēļu laikā ir reģistrētas jau septiņas velosipēdu zādzības.

Tādēļ tā aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un rūpīgi izvēlēties vietu, kur divriteni novietot, informē policijas preses pārstāve Daiga Valdmane.

Lai arī laikapstākļi kļūst arvien rudenīgāki, iedzīvotāji turpina aktīvi pārvietoties ar velosipēdiem. Diemžēl savas aktivitātes šajā laikā turpina arī velosipēdu zagļi. Oktobra mēnesī policijā ir saņemta informācija jau par septiņiem Liepājā nozagtiem velosipēdiem. No šajā laikā reģistrētajām zādzībām lielākā daļa ir notikušas pilsētas Ezerkrasta un Dienvidrietumu mikrorajonos, bet velosipēdu zādzības ir fiksētas arī pilsētas centra un Jaunliepājas apkārtnē. Zagti tiek gan pieslēgti divriteņi, gan tie, kas atstāti brīvi pieejami pie veikaliem vai māju kāpņu telpās.

Visbiežāk velosipēdi tiek nozagti no iekštelpām – kāpņu telpām, šķūņiem, garāžām, pagrabiem vai citur, kur tie nereti netiek pieslēgti vai ir pieslēgti, izmantojot nekvalitatīvus drošības saslēgus. Lai pasargātu savu braucamrīku no garnadžiem, policija aicina izmantot kvalitatīvus un drošus saslēgus, piemēram, U–veida metāliskās slēdzenes, kas ir masīvas un grūti uzlaužamas. Būtiski velosipēdu novietot drošā vietā, piemēram, velonovietnē vai novērošanas kameru tuvumā.

Atstājot velosipēdu velonovietnē, svarīgi ir pārliecināties par tā statīva drošību un to, vai pie tā iespējams pieslēgt riteni un rāmi. Videonovērošanas kameru tuvums visticamāk atturēs garnadzi no zādzību veikšanas, bet, ja tomēr nē, tad zagli būs vieglāk atrast, jo kameras viņa aktivitātes būs fiksējušas.

Svarīgi ir velosipēdu reģistrēt CSDD, lai nepieciešamības gadījumā policijai ir vieglāk noskaidrot velosipēda likumīgo īpašnieku.