(Papildināts) Vairāki tūkstoši Polijas futbola kluba "Legia" fanu šodien ālējas Liepājā, apķēpājot ēku sienas, publiski lietojot alkoholu un spridzinot pirotehniku. Vairāki no poļu faniem aizturēti.

Par to ziņo LETA, ziņas portālam apstiprināja arī valsts un pašvaldības policijā.

Situācija tiek kontrolēta, policija strādā pastiprinātā režīmā Liepājas
pilsētas teritorijā, īpaši Jūrmalas parka apkaimē, portālam sacīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga. Ir konstatēti vairāki grafitti zīmējumi, arī viens automašīnas apzīmēšanas gadījums.

Aizturēto personu pagaidām nav, ir izteikti vairāki aizrādījumi. Pagaidām nav uzsākta lietvedība nevienā no gadījumiem, vairākos notiek faktu pārbaude.

Par situāciju veikalā Nīcā Šteinberga saka: aptuveni 40 cilvēki no poļu futbola faniem bija ieradušies, pirkuši dažādas preces, burzmā citi pamanījušies arī nozagt alkoholiskos dzērienus. Veikala videonovērošanas kamerās minētie nodarījumi ir fiksēti. Nozagtās preces ir atgūtas un atdotas veikalam. Tiek precizēti notikušā apstākļi.

Kā ziņots, šovakar gaidāma UEFA Eiropas līgas 2.kvalifikācijas kārtas spēle starp vietējo komandu "Liepājas metalurgs" un Varšavas klubu "Legia".

Kā liecina ieraksti mikroblogošanas vietnē "Twitter", Liepāju appludinājuši poļu futbola kluba "Legia" futbola fani, pēc dažādām aplēsēm – aptuveni 2000 līdz 3000. Turklāt policija poļu viesus nespējot savaldīt, liecina pilsētas iedzīvotāju un viesu novērojumi.

Liepājas pilsētas pašvaldības policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ineta Mikute apliecināja, ka vienam poļu fanam jau noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par ēku sienu apzīmēšanu ar saukļiem poļu valodā Kūrmājas prospektā, kā arī par atrašanos alkohola reibumā sabiedriskā vietā.

Šodien pašvaldības policija Liepājā strādā pastiprinātā režīmā, un daudzi darbinieki atsaukti no atvaļinājuma. Pēc Mikutes teiktā, kopumā policija kontrolē situāciju.

Lielāku fanu pieplūdumu pilsētā pašvaldības policijā prognozē ap pulksten 15.

Tikmēr sociālajos tīklos internetā parādās ziņas no Liepājas, ka atbraukušie poļu fani "pieķēza pilsētu ar grafiti, bet policiju tuvumā neredz", tāpat fani esot "apķēpājuši pamatni piemineklim jūrā pazudušajiem", taču policisti neesot manīti.

"Atrasties poļu futbola fanu ieņemtā pilsētā ir dīvaini. Dzer, dzied un spridzina jau no agra rīta, apzīmē mājas un soliņus," sociālajos tīklos raksta Liepājā esošie.
Klīst baumas, ka uz Liepāju devušies arī lietuviešu futbola fani, kuri gribot „atriebties” poļiem par nodarījumiem, ko tie pastrādājuši Lietuvā.