Saistībā ar Polijas futbola kluba "Legia" līdzjutēju ālēšanos Liepājā vakar reģistrēti 14 incidenti un aizturēti 16 cilvēki, tostarp arī vairāki vietējie iedzīvotāji.

Tā šodien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks Normunds Grūbis.

Polijas kluba līdzjutēji aizturēti pārsvarā par petaržu spridzināšanu pilsētā un māju apķēpāšanu, savukārt Latvijas iedzīvotājus policija aizturējusi par Polijas viesu automašīnu riepu pārduršanu un mēģinājumiem pārmācīt Polijas viesus.

Kā sacīja Grūbis, vakardienas UEFA Eiropas līgas turnīra spēle starp "Legia" un vietējo klubu "Liepājas Metalurgs" aizritējusi mierīgi un policijas īpaša iejaukšanās nav bijusi nepieciešama. Spēles sākumā poļu fani gan aizdedzinājuši dūmu sveces un uzspridzinājuši dažas petardes, tomēr policijas pārstāvis to nevērtē kā vērā ņemamu incidentu.

Arī pēc spēles situāciju pilsētā bijusi mierīga. Daļa "Legia" līdzjutēju uzreiz pametusi pilsētu un devusies atpakaļ uz dzimteni. Vēl daļa līdzjutēju devusies uz pilsētas centru, kur policijas novēroti atzīmēja spēles rezultātu, izmantojot vietājās izklaides sniegtās iespējas. Būtiski incidenti nav konstatēti.

Patlaban Liepājas viesnīcās uzkavējas vēl daļa atbraukušo viesu un dienas laikā policija viņus pavadīs līdz valsts robežai.

Kā uzsver Grūbis, nekādi būtiski postījumi Liepājā nav norādīti. "Neraksturīgākais bija petardes, kas traucēja ikdienu. Nākuši klāt arī jauni krāsojumi, bet tas ir mazākais ļaunums, ko saistībā ar šo spēli mēs varējām gaidīt," sacīja policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieks.

Kā ziņots, pirms spēles daudzskaitlīgie poļu fani jau vakar no rīta ālējās Kurzemes pilsētā, apķēpājot ēku sienas, publiski lietojot alkoholu un nokārtojot dabīgās vajadzības, kā arī spridzinot pirotehniku. Saistībā ar poļu fanu viesošanos Liepājā kārtības nodrošināšanai tika iesaistīti papildspēki, tajā skaitā arī policijas specvienība.

Saistībā ar poļu futbola fanu pieplūdumu Liepājā, turp vakar bija devies arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).

Pati futbola spēle starp "Liepājas Metalurgu" un "Legia" noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu – 2:2.