Aizvadītajā diennaktī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē ir reģistrētas trīs velosipēdu zādzības – Liepājā, Klaipēdas un Zāļu ielā ir nozagti velosipēdi un Talsos, Raiņa ielā pie tirdzniecības vietas nozagts velosipēds. Kopumā jūlija mēnesī Kurzemes reģionā ir reģistrētas 16 velosipēdu zādzības, galvenokārt zādzības notikušas no kāpņutelpām, māju pagrabiem un pie veikaliem, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Valsts policija aicina velosipēdus novietot drošās vietās: tur, kur ir uzstādītas videonovērošanas kameras, kur varat velosipēdu uzraudzīt, tāpat vietās, kur uzturas daudz cilvēku. Aicinājums velosipēdu novietot drošā velosipēdu novietnē, kā arī iekštelpās, bet arī tur to pieslēdzot ar drošības atslēgu. Iesakām arī izvairīties no velosipēdu novietošanas kāpņutelpās bez uzraudzības, tajā skaitā, kuru ārdurvis aprīkotas ar drošības kodu, jo tas parasti nav bijis šķērslis velosipēdu zādzību izdarīšanai, kā arī velosipēdus kāpņutelpās diemžēl nepasargā arī drošības atslēgas.

Lai palielinātu velosipēdu īpašnieku aizsardzību pret velosipēdu zādzību, kā arī, lai nodrošinātu reģistrēto velosipēdu papildu identifikāciju, Valsts policija aicina iedzīvotājus reģistrēt savu velosipēdus, kas ir izdarāms Valsts akciju sabiedrības "Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija" interneta vietnē: www.csdd.lv/velosipedu-registracija/velosipeda-registracija-e-csdd-vai-mobilaja-aplikacija,  velosipēda īpašniekam šajā gadījumā ir iespēja saņemt velosipēda reģistrācijas uzlīmi.

Valsts policija iedzīvotājiem atgādina arī par Valsts policijas mājaslapā izvietoto sadaļu "Atrastās mantas", kurā atrodama informācija par visām Valsts policijas atrastajām mantām.