Prokuratūru lūgusi sākt kriminālvajāšanu pret trim personām par vairāk nekā puskilograma narkotiku kontrabandu un to neatļautu izgatavošanu un realizēšanu.

Šajā kriminālprocesā pērnā gada augustā tiesa visām trim personām kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, aģentūra LETA uzzināja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

VID informē, ka 2011.gada 30.jūlijā Muitas kriminālpārvalde sāka kriminālprocesu par vairāk kā puskilograma sevišķi bīstamas narkotiskām vielām pielīdzināmas psihotropās vielas - metiletilkatinona - kontrabandu no Latvijas uz Krieviju, izmantojot pasta pakalpojumus, jo muitas kontroles laikā pasta muitas kontroles punktā kādā pasta sūtījumā no Liepājas uz Krieviju kafijas pakā kafijas vietā atrada baltu kristālisku vielu.

Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes ekspertīzes atzinums apliecināja, ka izņemtā viela ir 501,9 grami sevišķi bīstamām narkotiskām vielām pielīdzināmā psihotropā viela metiletilkatinons.

Izmeklēšanas gaitā VID Rīgā, Liepājā, Cēsīs un Carnikavā veica septiņas kratīšanas aizdomās turamo personu dzīves vietās un automašīnās.

Kratīšanu laikā Rīgā un Liepājā, piedaloties arī vairākiem VID kinologiem ar darba suņiem, pie aizdomās turamajām personām - dzīvoklī, skapī aiz speciāli ierīkotas dubultsienas un zem transporta līdzekļa motora pārsega - tika atrasti un izņemti 375 grami augu valsts izcelsmes vielas, 535,7 grami metiletilkatinona, 117,08 grami metilēndioksipirovalerona un 40 tabletes "Tramadol". Izņemtās vielas bija safasētas gan caurspīdīgos paliela izmēra maisos, gan mazākos pārdošanai paredzētos iepakojumos.

Sākotnēji VID aizturēja četras personas, kas visas tika arī apcietinātas, tomēr vēlāk ceturtajai personai ar tiesas lēmumu drošības līdzeklis tika atcelts.

Kriminālprocesu VID Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nodeva 2012.gada 23.janvārī.