VID Muitas kriminālpārvalde nosūtījusi Liepājas prokuratūrai kriminālprocesu, lūdzot apsūdzēt divas personas par metāllūžņu kontrabandu lielā apmērā. Papildināts.

Tā veikta Liepājas speciālajā ekonomiskajā zonā (SEZ), aģentūrai BNS pavēstīja VID Sabiedrisko attiecību daļā.

Noziegums atklāts, pārbaudot no kādas Igaunijas juridiskas personas saņemtu iesniegumu. Izmeklēšanā noskaidrots, ka kāds Latvijas uzņēmums izvedis no Liepājas SEZ 492 020 tonnas metāllūžņu, nenomaksājot muitas administrētos nodokļus 21,7 tūkstošu latu apmērā.

Metāllūžņi no Liepājas SEZ bez muitas iestāžu atļaujas un nenomaksājot muitas administrētos nodokļus tika izvesti uz vienu no Latvijas metālpārstrādes uzņēmumiem.

Izmeklēšanā tika savākts pierādījumu kopums, lai šogad 20.septembrī VID Muitas kriminālpārvalde pieņemtu lēmumu par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret divām uzņēmuma amatpersonām - Latvijas pilsoņiem. Vienai no uzņēmuma amatpersonām piemērots drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt amatu konkrētajā uzņēmumā.

Par kontrabandu, ja tā izdarīta lielā apmērā, – soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Papildināts. Kā ziņo LETA, vienai no lietā iesaistītā uzņēmuma amatpersonām piemērots drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt amatu konkrētajā uzņēmumā. Mediji iepriekš vēstījuši, ka tas ir "Liepājas osta LM" valdes priekšsēdētājs Pēteris Iesalnieks.

Par kontrabandu, ja tā izdarīta lielā apmērā, var sodīt ar brīvības atņemšanu no trim līdz astoņiem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

"Liepājas osta LM" ir lielākā Liepājas SEZ stividorkompānija, kas pērn pārkrāva 2,67 miljonus tonnu kravu. uzņēmuma apgrozījums pērn bija 22,7 miljoni latu, peļņa – 1,12 miljoni latu.