Pārbaudīt kādu kravas automašīnu ar piekabi, Liepājas ostā atsavināti, iespējams, viltoti gandrīz 12 000 "Nike" apavu pāru, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

6.augustā Liepājas ostas teritorijā Muitas pārvalde nolēma pārbaudīt kādu kravas automašīnu ar piekabi. Pārbaudot kravu, atklājās, ka tajā atrodas ievērojams daudzums, iespējams, viltotu ar zīmolu "Nike" marķētu apavu, kā arī apavi bez marķējuma. Kopumā piekabē atradās 11 860 ar zīmolu "Nike" marķēti apavu pāri, kā arī 456 apavu pāri bez preču zīmēm.

Atsavinātie apavi ir daudzveidīgi, to vidū ir 31 apavu modelis, uz kuriem ir "Nike" firmas zīme, tāpat atsavināti mokasīni bez jebkādām preču zīmēm.

Pašreizējā informācija liecina, ka apavus nosūtījis kāds Latvijas uzņēmums un tos bijis paredzēts ar prāmi pārvest no Liepājas ostas uz Vāciju, bet pēc tam nogādāt realizēšanai Lielbritānijā.

Aizdomīgo kravu konstatējis VID Muitas pārvaldes Kurzemes muitas kontroles punktu daļas Liepājas ostas muitas kontroles punkts. Lieta tika nodota izmeklēšanai Valsts policijas ENAP, kas šobrīd noskaidro, kurš nosūtījis kravu.

Konfiscētos apavus jau apskatījis eksperts un atzinis, ka tie, visticamāk, ir viltojums, taču galīgie ekspertīzes rezultāti vēl nav saņemti. Ļoti iespējams, ka atsavinātā prece ir ražota Ķīnā.

Saistībā ar notikušo Valsts policijas ENAP šobrīd sākusi administratīvo lietvedību par preču zīmes, citas atšķirības zīmes un dizainparauga nelikumīgu izmantošanu. Par šādu likumpārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 1400 līdz 14 000 eiro. Ja no preču zīmes īpašnieka tiks saņemts attiecīgs iesniegums, policija lems par kriminālprocesa sākšanu.