Jau rakstījām, ka Liepājā kontrabandas cigarešu apjoms joprojām ir visai augsts – 30,5 procenti. Gan valsts, gan pašvaldības policija komentē kā sokas ar tā apkarošanu.

Kaspars Vārpiņš, pašvaldības policijas preses pārstāvis: "Kontrabandas cigarešu īpatsvars Liepājā ir krities. Tas nozīmē, ka situācija uzlabojas. Liepājas pilsētas Pašvaldības policija pārsvarā cīnās ar nelegālo cigarešu izplatītājiem kompleksi ar nelegālā alkohola izplatītājiem. Ja mums top zināma informācija par kāda lielāka mēroga darbībām ar nelegālajām cigaretēm, tad par to informējam Valsts policiju, jo savas kompetences ietvaros mums ir mazākas iespējas apkarot nelegālo cigarešu apriti, taču daram ko varam.

2012.gadā sastādīts 21 administratīvo pārkāpumu protokols pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169.3.panta (akcizēto preču noteikumu pārkāpšanu). Kopējais izņemto cigarešu skaits – 13 360. 2013.gadā sastādīti 16 administratīvo pārkāpumu protokoli. Izņemtas 10 960 cigaretes. Savukārt šogad līdz 1.jūlijam sastādīti tikai 3 protokoli un izņemtas 480 nelegālās cigaretes."

Signe Šteingerga, Valsts policijas preses pārstāve: "Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs 2014.gada astoņos mēnešos kopumā ir izņēmis 1 058 480 cigaretes, 2013. gada attiecīgajā periodā – 2 994 337, bet 2012. gada astoņos  mēnešos: 203 861. Izņemtās cigaretes lielākoties ir ar Baltkrievijas un Krievijas Federācijas akcīzes markām.

Nelegālās izcelsmes tabakas, tabakas izstrādājumu, kā arī nelegālas izcelsmes alkohola, degvielas un citu akcīzes preču aprites novēršana un apkarošana aizvien ir un būs viena no Valsts policijas prioritātēm, kas īstenojama sadarbībā ar pašvaldības policiju, Valsts robežsardzi un muitu, pārtraucot nelikumīgas darbības šajā jomā."