Dažādu apreibinošu augu maisījumu jeb "spaisa" lietošana jauniešiem ir normāla ikdienas sastāvdaļa un viņu vidū nav vērojams satraukums par lietošanas sekām.

To intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes Sociālā dienesta Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta vadītāja Madara Lapsa, raksta LETA.

"''Spaiss'' jauniešu vidē ir normāla ikdienas sastāvdaļa, un viņi nerunā par nāves gadījumiem, par to, kādas varētu būt sekas," sacīja Lapsa. "Tā ir viņu ikdiena. Viņi pārspriež, ka tas kādreiz bijis labāks un nav skaidrs, kas ar to notiek, kāpēc tas ir tik slikts."

Patlaban jaunākais Liepājas Narkoatkarības pārvarēšanas palīdzības punkta klients ir deviņus gadus vecs zēns, kurš lieto tā dēvēto spaisu, sacīja Lapsa.

Pētījumi liecina, ka regulāro narkotiku lietotāju Latvijā kļūst vairāk, taču patlaban situācija ir grūti izprotama, jo arvien vairāk tradicionālo narkotiku lietotāju sāk lietot "spaisu", sacīja Lapsa.

No tradicionālajām narkotikām Liepājā vairāk lieto amfetamīnu un marihuānu, savukārt heroīnu Liepājā iegādāties nevar, sacīja Lapsa. Tas saistīts ar vēsturiskiem notikumiem kriminālajā pasaulē. Heroīna lietotāji gan Liepājā ir, taču tas tiek ievests no Lietuvas vai Rīgas, līdz ar to process ir sarežģītāks.