Pašvaldības policija bijušajam Saeimas deputātam Valērijam Kravcovam piemērojusi desmit latu sodu par to, ka pie viņa nama nebija izvietota ēkas numurzīme un ielas nosaukuma plāksne.

To aģentūrai BNS apstiprināja Liepājas pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis.

Pārkāpums fiksēts, kad pie Kravcova  ("Saskaņas centrs")  nama Ganību ielā piestiprināto plāksni gatavojās nomainīt pret jaunu – tādu, kurā ielas nosaukums norādīts latviešu un krievu valodā.

Iepriekšējā plāksne no Kravcova nama tika noņemta, bet divvalodu plāksne vēl kādu laiku nebija piestiprināta. Līdz ar to policija fiksēja, ka ir pārkāpti Liepājas domes saistošie noteikumi par ēku, numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtību pilsētā, paskaidroja Dīķis.

Savukārt Kravcovs pastāstīja, ka ir saņēmis "papīru par uzlikto desmit latu sodu", taču viņš neesot sapratis, par ko tas piemērots. Bijušais Saeimas deputāts akcentēja, ka sodu maksāt negrasās. Lēmumu par uzlikto sodu viņš iedevis izvērtēt savam juristam.

Divvalodu ielu plāksnes dēļ Kravcovam draud vēl viens sods, par kura piemērošanu lems Valsts valodas centrs (VVC).

VVC iepriekš informēja, ka, piestiprinot ielas nosaukuma plāksni divās valodās, ir pārkāpts Valsts valodas likums, kā arī Liepājas domes saistošie noteikumi.

Centrs uzdeva Kravcovam līdz maija vidum divvalodu ielas plāksni noņemt, taču tas nav izdarīts.

Līdz ar to viņam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, un VVC drīzumā administratīvās lietas izskatīšanā plāno lemt par sodu.

Jau ziņots, ka Kravcovs iepriekš nolēma sekot biedrības "Dzimtā valoda" pārstāvja Jevgēnija Osipova piemēram un pie sava nama piestiprināt ielas nosaukuma plāksni divās valodās.

Osipovs divvalodu ielas nosaukuma plāksni pie sava nama Liepājā, Vaiņodes ielā, piestiprināja marta sākumā.

"Dzimtās valodas" pārstāvis iepriekš paskaidroja, ka tādējādi sāksies akcija, kuras mērķis ir panākt, lai tajās pilsētās, kurās daudz iedzīvotāju referendumā atbalstīja valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai, ielu nosaukumus turpmāk rakstītu divās valodās.

VVC viņa tēvam, kas ir mājas īpašnieks, uzdeva līdz maija sākumam pārkāpumu novērst un plāksni noņemt, taču tas netika izdarīts. Līdz ar to ēkas īpašniekam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, kuru izskatīs jūnija sākumā.

Biedrība "Dzimtā valoda" ierosināja tautas nobalsošanas sarīkošanu, lai krievu valodai Latvijā piešķirtu valsts valodas statusu. Referendumā vēlētāji to neatbalstīja.