Prokuratūra jau tuvākajā laikā gatavojas nodot tiesai lietu par krāpšanā apsūdzēto ceļojumu firmas "Ar Viktoru" īpašnieku, bijušo "Kurzemes Vārda" žurnālistu Viktoru Ulbertu.

Prokuratūra ir uzrādījusi apsūdzību Viktoram Ulbertam, un drīz lietu varēs nodot izskatīšanai tiesā, portālu informēja Liepājas prokurors Atis Dzērvēns.

 "Šis ir netipisks gadījums, jo ir milzumdaudz cietušo un tikai viens vainīgais, parasti ir otrādi," atzina Dzērvēns.

Pēc prokurora sacītā, tieši tas, ka lietā iesaistīts milzumdaudz cietušo, kuriem ir tiesības iepazīsties ar lietas materiāliem, ir vienīgais šķērslis, kas liedzis lietu nosūtīt tiesai jau tūlīt, jo "no izmeklēšanas viedokļa viss nepieciešamais ir izdarīts".

Patlaban nozīmētais prokurors apzinot cietušos, kuri dzīvo dažādās Latvijas pilsētās, lai, ja viņi to vēlētos, izsniegtu lietas materiālu kopiju.

"Tiklīdz tas būs izdarīts, lietu nosūtīs tiesai."

Dzērvēns prognozēja, ka tas notiks jau tuvākajā laikā.

Portāls jau rakstīja, ka izmeklēšana kriminālprocesā, kurā par krāpšanu apsūdzēts ceļojumu firmas "Ar Viktoru" īpašnieks Viktors Ulberts, ievilkās, jo pieteicās jauni cietušie. Janvāra nogalē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē Kriminālpolicijas biroja priekšnieks, majors Raimonds Ķervijs prognozēja, ka tuvāko divu mēnešu laikā izmeklēšana varētu tikt pabeigta un nodota prokuratūrai, jo "pierādījumu savākts pietiekami".

Līdz janvāra beigām policija bija saņēmusi iesniegumus no vairāk nekā 40 cietušajiem no Liepājas, Kuldīgas, Jēkabpils, Skrundas, Valmieras, Rīgas un citām Latvijas pilsētām, kuriem firmas "Ar Viktoru" īpašnieks izkrāpis ievērojamas summas.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā policija noskaidroja, ka laika posmā no 2013.gada 1.augusta līdz 2015.gadam, būdams individuālais komersants, Ulberts saņēmis naudas līdzekļus kopumā 37 000 eiro apmērā par to, ka organizēs ceļojumus uz dažādām pasaules valstīm, iegādāsies lidmašīnas aviobiļetes, kā arī veiks viesnīcu rezervācijas. Ceļojumu organizēšana nenotika, un par ceļojumiem un lidmašīnu biļetēm un viesnīcām saņemtā nauda netika atdota īpašniekiem. Šādi Ulberts piesavinājās viņam uzticēto naudu un izlietoja to neparedzētiem mērķiem.

Lieta par krāpšanu aizsākās, kad pērn Liepājas prokuratūra pieņēma lēmumu atcelt policijas Liepājas iecirkņa lēmumu četros gadījumos atteikties sākt kriminālprocesu par krāpšanā apsūdzēto Viktoru Ulbertu, kā arī uzdeva visus iesniegumus apvienot vienā kriminālprocesā.

2014.gadā 1.jūlijā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XVIII nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu, kas vēlāk tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 179. panta 3.daļas par iespējams prettiesiskām individuālā komersanta darbībām

Pēc portāla rīcībā esošās informācijas, Viktors Ulberts, kurš drīz vien pēc tam, kad atklājās krāpšana, aizbrauca uz Angliju, nesen ir pabijis Liepājā.