Trešdien, 3.februārī, Liepājas tiesa pieņēma lēmumu sodīt Jāni Zorģi, SIA "Finanšu konsultācijas un parādu piedziņa" darbinieku, kurš bija apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Zorģis bija apsūdzēts pēc Krimināllikuma 218.panta 2.daļas par izvairīšanos no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij lielā apmērā.

Par šādu pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.
Kopumā valstij nodarītie zaudējumi ir 13 774,28 lati jeb 19 599, 03 eiro.

Nodokļus Zorģis nav maksājis, būdams SIA "Zodero” īpašnieks.

Apsūdzētais vainu atzina pilnībā, līdz ar to tiesa nolēma neveikt pierādījumu pārbaudi un liecinieku nopratināšanu.

Pēc Zorģa sacītā nodokļu nomaksu viņš nav varējis veikt, jo tajā laikā parādu dēļ viņam bijušas vairākas civillietas, kuru dēļ tikuši apķīlāti personīgie bankas konti. Tāpēc nācies tērēt savām vajadzībām SIA "Zodero” līdzekļus, un nodokļu nomaksai naudas nav pieticis.

"Biju bezizejas stāvoklī,” tiesā sacīja Zorģis.

Apsūdzības uzturētāja prokurora Ulda Kursinska prasība bija vainīgajam piespriest vienu gadu cietumā ar pārbaudes laiku uz vienu gadu, taču sodu piemērojot nosacīti un bez mantas konfiskācijas.

Savukārt tiesājamā advokāte Viktorija Borina, lūdza kā sodu piemērot piespiedu darbu, norādot, ka apsūdzētā alga SIA "Finanšu konsultācijas un parādu piedziņa" ir ļoti maza – puse no valstī noteiktā minimālā atalgojuma, tāpēc soda naudu samaksāt viņš nespēs, un valsts neko neiegūs. Arī cietumsods nedošot vēlamo efektu.

Apsūdzētais tiesai paskaidroja, ka bez algas SIA "Finanšu konsultācijas un parādu piedziņa" viņš pelna vēl tikai ar matemātikas privātstundām, bet maksā uzturlīdzekļus četriem nepilngadīgiem bērniem, kā arī palīdz diviem saviem jau pieaugušajiem bērniem.

Viens no tiesā uzaicinātajiem lieciniekiem portālam sacīja, ka biznesa attiecības ar Zorģa uzņēmumu uzturējis vairākus gadus, un tas visas saistības pildījis, bijis uzticams darījumu partneris.

Tiesa ņēma vērā Zorģa advokātes sacīto, un trešdien, 3.februārī, paziņoja, ka apsūdzētais tiek sodīts ar 200 stundām piespiedu darba, kā arī viņam jāsamaksā valstij 19 599, 03 eiro.

Zorģis iepriekš tiesāts vienu reizi (1992.gadā), viena krimināllieta izbeigta.

Apmēram pirms gada portāls jau rakstīja par Jāni Zorģi, kuram deviņi cilvēki Vidzemes pusē bija uzticējuši parāda piedzīšanu no firmas "Ar Viktoru", 2014.gada.9.jūnijā noslēdzot ar viņu līgumu, taču pēc tam vairāk nekā pusgadu nesaņemot nekādu ziņu no parādu piedzinēja. Toreiz Zorģis portālam apliecināja, ka jau tuvākajā laikā nokārtos savas saistības.

Pēc portāla rīcībā esošās informācijas Zorģis joprojām nav devis nekādu ziņu saviem darba devējiem Vidzemē. Nav izslēgts, ka gaidāmi jauni tiesu darbi.