Liepājā Valsts policija atbrīvojusi visus 16 sākotnēji aizturētos poļu līdzjutējus, kas bija ieradušies uz futbola komandu "Liepājas metalurga" un Varšavas "Legia" spēli.

Kriminālprocesus par pārkāpumiem nav plānots sākt.

Kopumā policija bija aizturējusi 16 cilvēku ‒ piecus poļu līdzjutējus un 11 vietējos. Policija kriminālprocesus nesāks, taču vērtēs, vai saukt pie administratīvās atbildības, aģentūrai BNS pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.

"Nav neviena tāda precedenta, par kuru būtu sākts kriminālprocess. Administratīvās lietvedības vēl tiek apspriestas, un materiāli tiek izskatīti," norādīja Šteinberga.

Poļu fanus un vietējos, kas bija aizturēti līdz četrām stundām, Valsts policija atbrīvojusi.

"Kopumā pasākums aizritējis mierīgi," uzsvēra Šteinberga.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Liepājas stadionā "Daugava" notika "Liepājas metalurga" un Varšavas "Legia" spēle, kas beidzās neizšķirti 2:2. Uz spēli bija ieradušies apmēram 1000 poļu līdzjutēju, tostarp arī agresīvi noskaņoti, un policija jau iepriekš prognozēja, ka gaidāmas nekārtības. Liepājā un īpaši Jūrmalas parka apkaimē policija strādāja pastiprinātā režīmā.

Futbola līdzjutēji no Polijas daudzviet pilsētā bija apzīmējuši un ar uzlīmēm aplīmējuši ēku sienas. Citviet mestas petardes.