Liepājā par suņa nežēlīgu spīdzināšanu un nogalināšanu apsūdzētais 20 gadu vecais jaunietis izvairās no tiesas, tāpēc pirmdien pieņemts lēmums viņu apcietināt.

Kā raksta BNS, tiesā pirmdien bija paredzēts turpinās skatīt krimināllietu, kurā 1991. gadā dzimušais Otto apsūdzēts par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.

Taču apsūdzētais uz tiesas sēdi nebija ieradies, lai gan pavēsti iepriekš saņēmis personīgi pret parakstu. Jaunietim kā drošības līdzeklis bija noteikta policijas uzraudzība. Tā paredz, ka viņam no pulksten 22 līdz 6 jāatrodas savā dzīvesvietā, kā arī reizi nedēļā jāreģistrējas policijā.

Tiesa no policijas saņēmusi ziņojumu, ka apsūdzētais drošības līdzekļa nosacījumus ir pārkāpis – viņš noteiktā laikā vairākkārt nav sastapts savā dzīvesvietā, kā arī policijā reģistrēties pēdējoreiz ieradies vien 3.augustā.

Par iespējamo dzīvesvietas maiņu jaunietis policiju nav informējis. Arī jaunieša advokātei nav izdevies sazvanīt apsūdzētā māti – viņa uz tālruņa zvaniem neatbild.

Līdz ar to prokurore pirmdien lūdza tiesu mainīt jaunietim noteikto drošības līdzekli policijas uzraudzību pret apcietinājumu. Tiesa šo lūgumu akceptēja.

Nākamā tiesas sēde noteikta 2012. gada 6. februārī. Jau ziņots, ka lietu tiesa sāka skatīt augusta sākumā. Saskaņā ar apsūdzību pagājušā gada augustā 1991. gadā dzimušais Otto alkohola reibumā kādā dzīvoklī Turaidas ielā pēc tam, kad viņam nav izdevies apmierināt savu dzimumtieksmi ar bezšķirnes sugas sunīti, sāka dzīvnieku spīdzināt.

Jaunietis sunim vairākas reizes iedūris ar nazi un, kad dzīvnieks vēl bijis pirmsnāves agonijā, kucītes anālajā atverē iebāzis zaru. Dzīvnieks pēc mocībām miris. Viņa līķi, ietītu palagā, vēlāk atrada Karostas kanālā.

Apsūdzētais tiesā savu vainu neatzina. Par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku sākts kriminālprocess. Par to paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem, arests, piespiedu darbs vai naudas sods līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības turēt dzīvniekus uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.