Pašā vasaras vidū vienā no senajām Liepājas centra noliktavām (Zivju ielā 2A) durvis apmeklētājiem vēris jauns tūrisma objekts – izzinošs piedzīvojums "Siļķu brāķa noslēpums". Tas vienā ekskursijā apvieno Liepājas vēsturisko šarmu ar izklaidi. Lai raisītu arī mazāko apmeklētāju interesi, piedzīvojumā iekļautas interaktīvas aktivitātes ar spēļu elementiem, informē projekta komunikācijas vadītāja Santa Margeviča.

Skaties ekskursijas video un ienirsti "silķu brāķa" noslēpumā!

Divu nedēļas nogaļu laikā "siļķu brāķa" ekskursijas apmeklējuši vairāk nekā 500 tūristi no Latvijas un Lietuvas. Jaunais tūrisma objekts aizraujošā ekskursijā lielajiem un mazajiem apmeklētājiem sniedz gan neaizmirstamu pieredzi un iespaidus par vēju pilsētu, gan arī atpūtu no ikdienišķā. Ekskursanti, paši piedaloties dažādās aktivitātēs, aicināti izzināt kultūrvēsturi, sajust Liepājas vērtības, izklaidēties un noslēgumā arī nobaudīt gardu zivju maltīti.

Vēsturiski Liepājas "siļķu brāķis" jeb šķirošanas noliktava atradusies citviet – tajā zivis vestas no visas Eiropas. Tās šķirotas trīs šķirās – kroņa, brāķa un dubultbrāķa, lai pēc tam sašķirotās mucas eksportētu tālāk uz Norvēģiju, Vāciju, plašo Krievzemi un citviet. Tie bija gadi, kad Liepājas centrā bijis cirks ar dresētiem 20 zirgiem un no ziloņādām ražotas kurpes. Arī Herberts Cukurs Liepājā sapņojis par lidojumu un ceļojumu bez navigācijas uz Āfriku. Visi šie krāšņie notikumi "Siļķu brāķa noslēpumā" savijas nepilnu stundu garā, interaktīvā ekskursijā.

Ekskursijas apmeklētājus gaida katru dienu no ceturtdienas līdz svētdienai: pulksten 12.00 (latviešu valodā), 14.00 (angļu valodā), 16.00 (krievu valodā) un 18.00 (latviešu valodā). Biļetes cena vienam apmeklētājam – 5 eiro. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas, apmeklējot ekskursiju kopā ar ģimeni. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē bilesuparadize.lv, kā arī ekskursijas norises vietā. Iespējams pieteikt arī individuālas ekskursijas sev ērtā laikā.

Projektu īsteno SIA "Rozīņu rezidence", finansiāli atbalsta – Liepājas pašvaldība. Par iekārtojumu un noskaņu parūpējusies radošā apvienība "Šarmants", bet par maltīti – SIA "Boroffish", kurš specializējies zivju ēdienu pasniegšanā. Vairāk informācijas: www.facebook.com/silkubrakis