Šajā nedēļā Pegaza pagalmā (Kuršu ielā 20, Liepājā) notiks džeza un deju mūzikas vakari, piedaloties izpildītājiem no Latvijas, Polijas un Amerikas, kā arī pārsteidzot apmeklētājus ar īpašo viesi bārmeņa lomā nedēļas noslēdzošajā pasākumā, informē SIA "Liepaja Music" sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Liepiņa.

Trešdien, 24.augustā, pulksten 20 skanēs džeza mūzika, kurā vienosies latviešu un poļu mūziķi – Kajetans Skonečnijs (vibrafons), Macejs Baraniaks (kontrabass), Andris Žabris (sitaminstrumenti). Trio repertuārs sastāv no Kajetana sarakstītiem oriģināldarbiem. Tas ir stāsts par kontrastiem starp bezspēcību, melanholiju un laimi, enerģiju un spēku. Skaņdarbi atspoguļo domas, ar kurām šobrīd saskaras jaunieši. Koncerta otrajā daļā mūziķiem pievienosies trompetists Jānis Ivuškāns. Ieejas biļetes cena – 3 eiro.

Ceturtdien, 25.augustā, pulksten 20 – džeza mūzikas vakars ar Ņujorkā dzīvojošu latviešu dziedātāju, komponisti, aranžētāju Artu Jēkabsoni. "House band" sastāvā Kristaps Vītols-Vītoliņš (ģitāra), Marks Jonatans Runds (bass), Rūdolfs Kolerts (sitaminstrumenti). Arta Jēkabsone atpazīstama ar savu samtaino balss toni, kura klausītājus piesaista ar emocionālām un godīgām, azartiskām un dzīvespriecīgām mūzikas izpausmēm. Viņas muzikālais repertuārs sākas ar vienkāršām latviešu tautasdziesmu melodijām, harmonijām un struktūrām, bet var sasniegt kaut ko sarežģītāku – tuvāku improvizācijas pasaulei.

Arta ieguva 1. vietu prestižajā "Montreux" džeza konkursā Šveicē (2016), 2. vietu konkursā "Mid–Atlantic Jazz Voice" (2017) un 3. vietu Ellas Ficdžeraldas starptautiskajā vokālistu konkursā (2019). 2017.gadā viņa izdeva savu debijas albumu "Light". Kopš tā laika viņa ir sadarbojusies ar dažādiem māksliniekiem projektos, tostarp Edgara Cīruļa International Group Aisma un Yesterday Still Lies Between the Floorboards, dueta albumā ar Eriku Leithauseru. Uzstājusies dažādos starptautiskos džeza festivālos, piemēram, Montreux Jazz Festival 2017, Enjoy Jazz Festival 2018, Nikolaisaal Potsdam Festival 2020. Viņas otrais oriģinālmūzikas projekts Reflections tika nominēts Latvijas Gada koncertam 2019. Pasākums tiek īstenots sadarbībā ar Red Monkey Liepaja un Spīķeri. Ieejas biļetes cena – 3,00 EUR.

Sestdien, 27.augustā, pulksten 20 – ballīte ar Ralfu Eilandu "God Is a DJ". Šis piedzīvojums sevī ietvers labu mūziku, nebeidzamas dejas dažādos ritmos, reizēm visiem labi zināmus bangerus no kāda mācītāja, jo pie pults — mācītājs Ralfs Eilands! Šī var būt tava nakts vai vakars, kas izvēršas visā nedēļas nogalē, jo šeit nebūs nekāds DJ sets, te būs mācītājs Ralfs Eilands! Turklāt vakara gaitā apmeklētājus gaidīs pārsteigums - bārmeņa lomā iejutīsies liepājnieku iemīļots īpašais viesis, gatavojot ne vien gardus dzērienus, bet arī uzburot lieliskas emocijas.
Ieejas biļetes cena – 5 eiro iepriekšpārdošanā www.liepajamusic.lv/shop/. Pie ieejas pasākumā – 7 eiro.

Pegaza Pagalms atrodas Liepājā, Kuršu ielā 20, iepretim mākslinieka Ulda Rubeža lielformāta sienas gleznojumam. Kā vēsta grieķu mitoloģija, spārnotais zirgs Pegazs ar savu pakavu izsitis virszemē avotu, kura ūdens dod iedvesmu dzejniekiem. Savulaik Siena tirgus laukums bija visas pilsētas aktīvās dzīves centrs, jo Kuršu ielas 20 pagalms (vēsturiskā adrese Siena tirgus 12) kalpoja kā iebrauktuve, kur saimnieki novietoja savus braucamrīkus un zirgus, pirms došanās iepirkumos un izklaidēs. Tātad vieta, kurai jau ir sava vēsture un kurā mājos radošums un atraktivitāte.

Visās pasākumu dienās ieeja Pegaza pagalmā no pulksten 19. Pasākumu laikā darbosies bārs un bufete. Plašāka informācija www.facebook.com/liepajamusic