Liepājas Universitāte (LiepU) nolēmusi nodot nomā un apsaimniekošanā kopmītņu ēku Ganību ielā 36/48, irliepaja.lv informēja tās darbinieki.

Informāciju, ka ir noslēdzies iepirkums un noslēgts līgums ar komersantu par dienesta viesnīcas ēkas Ganību ielā 36/48 (4830,9 m2) nomas tiesībām apstiprināja arī LiepU sabiedrisko attiecību vadītāja Simona Laiveniece.

Atbildot uz irliepaja.lv uzdotajiem jautājumiem, ar ko noslēgt līgums, vai un kā mainīsies maksa par kopmītni studentiem, un, kas notiks ar esošajiem darbiniekiem, Laiveniece raksta:

"Tā kā kopmītnēm Ganību ielā bija nepieciešams kapitālais remonts, valsts atbalsts studentu kopmītnēm netika plānots, bet no studentu veiktās maksas par kopmītņu izmantošanu būtiski uzlabojumi nevarēja tikt veikti, tika izsludināts konkurss par ēkas nodošanu nomā. Ar uzvarētāju tika noslēgts nomas līgums ar noteikumu, ka tiks veikti būtiski labiekārtošanas darbi. Par studentu maksu par kopmītņu izmantošanu joprojām lemj Liepājas Universitātes Senāts. Nomnieks veic darbinieku pārņemšanu, un esošie darbinieki saglabās savas darbavietas. Liepājas Universitātes darbinieku arodbiedrība piedalās šajā procesā, un viss notiek sadarbībā".

Laiveniece gan nevarēja sniegt konkrētu informāciju, ar ko ir noslēgts līgums, jo viņa to nezinot, bet gan rektore Dace Markus, gan saimnieciskais prorektors Kaspars Baltputns līdz septembrim esot atvaļinājumā un neesot sasniedzami.

Pēc Laivenieces rīcībā esošās informācijas, darbiniekiem neesot par ko uztraukties, jo nomas līgums paredzot, ka viņi savas darbavietas saglabā arī pie jaunā darba devēja.

No iepirkuma informācijas redzams, ka ēka nodota nomā uz divdesmit gadiem.

Iepriekš (maijā) LiepU bija izsludinājusi arī telpu nomas tiesību izsoli mācību korpusam Kuršu ielā 20 ( 700 m2), taču ziņas par izsoles rezultātu nav atrodamas, un, kā sacīja Simona Laiveniece, visticamāk šis iepirkums beidzies bez rezultāta.