Sestdien, 14.augustā jau otro gadu Karostā svinēs Lāčplēša dārza svētkus. Tiek aicināti viesi uz pastaigu parkā, izbaudot gan dažādus radošus pārsteigumus lieliem un maziem, gan arī koncertus uz lielās skatuves. Visas aktivitātes svētkos piedāvātas bez maksas.

Par svētku vadmotīvu šogad izvēlēts nosaukums "Latvieša spēks". Kur slēpjas latvieša spēks, kur tas atrodams tiem, kas sevi sajūt kā piederīgu šai īpašajai vietai uz zemeslodes? Tas slēpjas mīlestībā pret dabu, mīlestībā pret darbu, un mīlestībā pret apkārtējiem. Tas ir radošs, tas ir tāds, kas uzdrošinās. Tas atrodams labsirdībā un pacietībā, ticībā labajam.

"Šī gada vēsturiskās jubilejas parāda latvieti kā spējīgu uzvarēt vētras, kā drosmīgu celt visu atkal no jauna, pasniedzot roku viens otram, balstot pagurušo un darbojoties plecu pie pleca. Ar Lāčplēša dārza svētku programmu vēlamies iepriecināt un uzmundrināt karostniekus un Karostas viesus, uzsvērt Karostas bagātīgos kontrastus un atrast, kur gan latvietis smēlās spēku pagātnes grūtībās, un kas viņam šodien dod spēku virzīties pretī nākotnei," stāsta svētku rīkotāja, biedrības "Baringtons K2 vadītāja Kristīna Lieģeniece.

Lāčplēša dārza svētki sāksies pulksten 14, kad Liepājas ceļojošais cirks "Beztemata" viesosies pagalmos, lai karostniekus aicinātu uz pastaigu parkā. Programmas laikā Lāčplēša dārzā no pulksten 15 līdz 19 uz lielās skatuves varēs sastapt mūsdienu deju studiju "Rotaļa", "Workout Generation" ielu vingrotājus, Liepājas pilsētas 2. mūzikas skolas audzēkņus, Liepājas ceļojošo leļļu teātri "Maska" ar izrādi "Kliņķīša piedzīvojumi", līnijdeju grupu "DejotPrieks", kas iemācīs kādu deju arī skatītājiem, Liepājas Neatkarīgā teātra skečus karikatūrista Bidstrupa stilā. Svētku noslēgumā muzicēs Jūras spēku orķestris diriģenta Andra Rasmaņa vadībā un Jūras spēku orķestra rokgrupa "Vairogs" ar Liepājas garam atbilstošu koncertprogrammu.

Dienas garumā parka teritorijā paredzēti radoši pārsteigumi lieliem un maziem, Zemessardzes 44. kājnieku bataljona ekspozīcija un LMMDV Bērnu mākslas skolas plenēra darbu izstāde par Sv. Trīsvienības katedrāles tēmu. Svētku apmeklētāji pastaigas laikā varēs baudīt arī jauno mūziķu sniegumu un Piejūras pilsētu literārās akadēmijas rakstnieku lasījumus. Protams, paredzēti arī gardi ēdieni un dzērieni parka bufetē, ko nodrošinās bistro "Trīs sivēni".

Pirmo reizi tiks godināti titula "Karostas spēka cilvēks" ieguvēji. Organizatori aicina līdz 10. augustam iesūtīt savus stāstus par līdzcilvēkiem (draugiem, kaimiņiem, skolotājiem u.c.), kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Karostu spēcīgāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas gan vidē, gan līdzcilvēkos. Pieteikumu anketa pieejama: ej.uz/karostasspeks. Pieeja sēdvietām koncertu zonā pie lielās skatuves ir ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina izslimošanas vai vakcinēšanās faktu.

Svētkus organizē biedrība "Baringtons K2" ar Liepājas Kultūras pārvaldes, Sabiedrības Integrācijas fonda, Nacionālo bruņoto spēku, SIA UPTK un citu organizāciju atbalstu.

Organizatori aicina svētku apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli pirms došanās uz svētkiem, kā arī ievērot distancēšanās un citus epidemioloģiskos noteikumus.