Pusmaratona trase. Publicitātes attēls.


Šogad Liepājas Mūzikas pusmaratona trases dalībniekus vedīs pa Karostas vēsturiskajām ielām. Karosta ir īpaši nozīmīga ar savu unikalitāti – tās nocietinājumu komplekss Baltijas jūras krastā ir īpašs Latvijas un arī pasaules vēsturē un arhitektūrā. Tālajā 1890. gadā Karostas izbūve izmaksājusi 45 miljonus zelta rubļu, toties cilvēkiem bija izdevies izbūvēt militāru pilsētu ar cietumu, kas arī mūsdienās ir populārs tūrisma galamērķis un kas piedāvā dažādas adrenalīna piepildītas aktivitātes, portālu informēja mārketinga projektu vadītāja Nikola Kuzmina.


Sacensību centrs šogad atradīsies Lāčplēša dārzā, kur būs iespējams saņemt savu starta numuru, dalībniekiem būs pieejamas ģērbtuves, kā arī dažādas pasākuma organizatoru un atbalstītāju sarūpētas aktivitātes. Vien nepilnu 15 minūšu gājiena attālumā – Karostas pludmales stāvlaukumā (Katedrāles iela 8) – dalībniekiem būs iespēja ērti novietot automašīnu bez papildu maksas, navigācijā ievadot un meklējot "Vindsērfinga klubs Rietumu krasts".

Piedaloties Liepājas Mūzikas pusmaratonā, New Balance desmit kilometru distancē dalībnieki skries divus vienādus piecu kilometru apļus, bet "Velve-AE" pusmaratona distancē – četrus vienādus apļus. Trases būs īpašas ne tikai ar to, ka dalībniekus trasē pavadīs mūzika, bet arī ar to, ka tās šogad vedīs gar 20. gadsimta vēsturiskās arhitektūras pieminekļiem – Karostas ūdenstorni, cietumu un manēžu. Šie arhitektūras pieminekļi ir galamērķi, ko brauc apskatīt ne vien tūristi no Latvijas, bet arī visas pasaules:

• Vienīgais tūristiem atvēlētais militārais cietums Eiropā ir Karostas cietums, kas atzīts arī par pasaulē pārsteidzošāko un neparastāko viesnīcu. Cietums celts ap 1900. gadu, kad tas kalpoja kā īslaicīgās disciplinārsoda izciešanas vieta, un līdz pat 1997. gadam no cietuma nekad neviens nebija izbēdzis. Šobrīd Karostas cietums ir pieejams tūristiem – tur iespēja doties ekskursijā gida pavadībā, apskatot cietuma telpas un pagalmu, uzzinot dažādus stāstus no cietuma dzīves, kā arī adrenalīna meklētajiem ir pieejama "izlaušanās" spēle vai pat nakšņošana cietuma kamerā.

• Karostas ūdenstornis ir īpašs ar to, ka celts laikā no 1903. līdz 1905. gadam kā vēsturiskās ainavas sastāvdaļa. Sākotnēji šīs celtnes galvenā funkcija bija apgādāt pilsētu ar dzeramo ūdeni, taču līdz ar 1989. gadu ūdenstornis kalpojis kā mākslinieku rezidence vasaras periodā. Šī celtne īpaša arī ar savu augstumu – 19 metri, kā arī to, ka tā sastāv no pieciem stāviem un tai ir trīs dažādu veidu logu formas, kas gan mūsdienās daļēji aizstātas ar stiklotiem mūra blokiem, bet daļa saglabājusies no tā laika materiāliem.

• Karostas manēžu laikā pēc 1904. gada līdz Pirmajam pasaules karam izmantoja matrožu fizkultūras nodarbībām, kā arī ēkā tika rīkotas dažādas svinīgas un goda maltītes garnizona matrožiem. Lai gan līdz mūsdienām saglabājušās tikai ēkas sienas, joprojām jūtama šīs ēkas varenība – tur savulaik varēja ietilpt vairāk nekā 4000 cilvēku!

Reģistrēties dalībai Liepājas Mūzikas pusmaratonam, kā arī apskatīt skrējiena trases un iegūt citu aktuālo informāciju iespējams pasākuma mājaslapā vai Facebook lapā. Tiekamies jau 14. oktobrī Liepājā!