11. un 18. novembrī pulksten 17 pulcēsimies Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes laukumā uz svinīgiem un muzikāliem svētku notikumiem. Abus pasākumus šogad vienos motīvs un vēlējums "Brīvam būt". Lāčplēša dienas galvenais notikums būs dažādas liepājnieku paaudzes vienojošais un tradicionālais lāpu gājiens. Savukārt 18. novembra vakarā svētku sajūtu gūsim, klausoties un dziedot līdzi sirsnīgām un zināmām dziesmām līdz ar Latvijā labi pazīstamu mākslinieku uzstāšanos, portālu informēja Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

11. novembra vakarā, pulksten 17, ar svētku koncertu, uzmundrinot un pulcējot lāpu gājienam, Čakstes laukumā uzstāsies grupa "Iļģi". Gadu gaitā apvienība, kas dzimusi kā postfolkloras apvienība, iedvesmojoties no tautas mūzikas, radījusi savu oriģinālo skanējumu un izpausmi. Grupas kodols nemainīgi bijusi Ilga Reizniece. Grupas sastāvā ir arī koklētājs un dūdinieks Māris Muktupāvels, kā arī vēlāk grupai pievienojušies Gatis Gaujenieks, Mārtiņš Linde un vairāku Latvijā labi zināmu rokgrupu ģitārists Egons Kronbergs.

Pēc koncerta, no pulksten 17.30, uzklausot gājiena rīkotāju norādes, lāpu gājiena dalībnieki stāsies ierindā, lai pulksten 18 līdz ar Liepājas militārā garnizona vienībām, nacionālpatriotiskajām organizācijām, bruņoto spēku veterāniem, Liepājas skolu vecāko klašu skolēniem, ugunsdzēsējiem, robežsargiem, policistiem svinīgā solī dotos no Čakstes laukuma līdz Ziemeļu kapiem. Gājiena dalībnieki tradicionāli dosies pa pilsētas centra ielām. Lāpu gājienu vadīs un ierindā kārtos vēsturnieks un nacionālpatriotisko organizāciju koordinators Juris Raķis. Liepājnieki un pilsētas viesi, kuri vēlas piedalīties šajā notikumā, aicināti ņemt līdzi lāpas.

Ap pulksten 18.45, piemiņas brīdī Ziemeļu kapos pie Brīvības cīnītāju pieminekļa klātesošos uzrunās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku pārstāvis, kapelāns un Liepājas pilsētas domes vadība. Pasākuma muzikālo sajūtu veidos operdziedātāja Laura Teivāne un pianists Normunds Kalniņš.

Lāčplēša dienā no pulksten 17 līdz 22, godinot brīvības cīnītāju piemiņu un karavīrus, kuri 1919. gadā aizstāvēja Liepāju un cīnījās par Latvijas valsts neatkarību, Lāčplēša dārzā tiks izgaismotas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltītās piemiņas zīmes – stēlas.

Savukārt 18. novembrī pulksten 17 Čakstes laukumā svinēsim Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienu. Svētku koncertā uzstāsies Latvijā mīlēti mūziķi Ainars Mielavs, Renārs Kaupers un Sergejs Jēgers. Muzikālo programmu bagātinās Liepājas teātra dziedošās aktrises Agnese Jēkabsone un Everita Pjata-Gertnere un instrumentālā Liepājas mūziķu grupu Normunda Kalniņa vadībā. Svētku koncerta programmā dzirdēsim dziesmas, kas mūs vedušas cauri dažādiem laikiem un notikumiem Latvijā, kā arī vienkārši mīļas, zināmas un skanīgas dziesmas, kā "Kad mēness jūrā krīt", "Rēdereja", "Ai, jel manu vieglu prātu", "Gods Dievam augstībā" un citas.  

Par svētku notikumiem Liepājā un iespējām saturīgi un interesanti pavadīt svētku brīvdienas plašāka informācija pieejama ŠEIT.