Lai liepājniekiem un pilsētas viesiem dažādotu aktīvās atpūtas pavadīšanas iespējas, Beberliņu atpūtas parka teritorijā atklāts pirmais orientēšanās poligons Liepājā. Tā ir iespēja ikvienam interesentam, neatkarīgi no vecuma un orientēšanās iemaņām, aktīvi pavadīt brīvo laiku ar pastaigu mežā, meklējot paslēptos kontrolpunktus.


Orientēšanās poligons ierīkots Beberliņu ezera apkārtnē, kur raksturīga daudzveidīga ainava: priežu mežs, kāpas, militārie objekti un interesants reljefs. Kontrolpunktu atrašanās vietās izvietotas QR kodu plāksnītes, savukārt rezultātu iespējams fiksēt ar Qrenteerings mobilo aplikāciju.


"Vēloties dažādot atpūtas un sporta iespējas liepājniekiem, kā arī pilsētas viesiem piedāvājot doties aktīvā atpūtā dabā, esam nolēmuši Liepājā veidot vairākus orientēšanās maršrutus. Kā pirmā vieta ir izvēlēts Beberliņu atpūtas parks, jo jau tagad tā ir iecienīta atpūtas vieta un turpmāk parka apmeklētājiem būs vēl viena iespēja, kā saturīgi pavadīt laiku, iepazīstot orientēšanās sporta vienkāršību un burvību," norāda Liepājas sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš.


Poligonā izveidotas trīs dažāda garuma un sarežģītības distances, lai tās būtu piemērotas pēc iespējas dažādākām mērķgrupām – gan skolēniem, gan ģimenēm ar bērniem, gan sportistiem – ikvienam, kas vēlas kvalitatīvi pavadīt laiku svaigā gaisā.


Tiem, kuri orientēšanās sportā ir iesācēji un vēlas apgūt tā pamatus, kā arī ģimenēm ar bērniem, izveidota distance 2,2 km garumā. Kontrolpunkti šajā distancē izvietoti tā, lai būtu viegli atrodami un pamanāmi. Jāņem vērā, ka reāli veiktais attālums katram dalībniekam atšķirsies, jo ir atkarīgs no tā, cik precīzi tiek meklēti kontrolpunkti un kādi pārvietošanās ceļi tiek izvēlēti.


Vidējā distance veidota 4,2 km garumā. Distance piemērota tiem, kuriem ir pamatzināšanas orientēšanās sportā, kā arī vispārizglītojošo skolu un sporta skolu nodarbībām un treniņiem.


Kontrolpunkti galvenokārt izvietoti pie līnijveida objektiem, kā, piemēram, taciņas.


Savukārt garākā distance – 5,8 km garumā – piemērota profesionāliem sportistiem un orientieristiem ar priekšzināšanām.


Lai varētu doties izstaigāt vai izskriet kādu no orientēšanās maršrutiem, pirmkārt, nepieciešama karte ar norādītiem kontrolpunktiem. Karšu izdrukas bez maksas var saņemt Liepājas piedzīvojumu parka "Tarzāns" kasē vai aktīvās atpūtas parka "BB Wakepark" kafejnīcā.


Savukārt, lai varētu uzskaitīt trasē pavadīto laiku un salīdzināt to ar citiem, atzīmēšanās notiek ar mobilo aplikāciju "Qrenteering". Pamācību, kā lietot mobilo aplikāciju, kā arī orientēšanās kartes var atrast Liepājas pašvaldības mājaslapā.


Plānots, ka šovasar orientēšanās poligoni Liepājā tiks izveidoti arī Karostā un Liepājas centrā.