Ceturtdien, 10.martā, koncertzālē “Lielais Dzintars” norisinājās Liepājas sporta laureātu godināšanas pasākums, kurā Liepājas pilsētas Domes Sporta pārvaldes atzinību saņēma ar sportu saistītas personības deviņās nominācijās, informē Liepājas Sporta pārvaldes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājs Mārtiņš Kirma.

Sporta laureātu atzinības par sasniegumiem 2021. gadā pasniedza Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, Domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Deksnis un Liepājas pilsētas Domes sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš.

Gada sporta klubs

Sporta klubs "Atvars" (airēšanas slaloms) – par airēšanas slaloma un ūdenstūrisma popularizēšanu un attīstīšanu, veiksmīgu Liepājas pārstāvniecību valsts un starptautiskā līmeņa sacensībās, jauno talantu skološanu un treneru darbu, kāpinot audzēkņu sportiskos rezultātus.

Gada komanda
Liepājas Futbola skolas sieviešu komanda (futbols) – par Latvijas Sieviešu Futbola līgas čempionātā izcīnīto bronzas godalgu. Sieviešu Futbola kausa izcīņas sacensībās komanda izcīnīja tiesības spēlēt finālā, kas nenotika sakarā ar epidemioloģisko situāciju.
Futbola kluba "Karosta" vīriešu komanda (futbols) – par komandas mērķtiecīgu attīstību, par 2021.gadā izcīnīto 3.vietu Latvijas futbola čempionāta 2.līgā un izcīnītajām tiesībām startēt Latvijas futbola 1.līgā jeb tā sauktajā “Optibet Nākotnes līgā”.

Gada sportists ar īpašām vajadzībām
Deniss Kargins (daiļslidošana) – par 2021. gadā izcīnīto zeltu kungu divīzijas otrajā līmenī Starptautiskās Speciālās olimpiādes daiļslidošanas sacensībās Somijas pilsētā Espo.
Viktorija Baršuna (daiļslidošana) – par iegūto otro vietu dāmu divīzijas pirmajā līmenī Starptautiskās Speciālās olimpiādes daiļslidošanas sacensībās Somijas pilsētā Espo.
Artis Vazdiķis (peldēšana) – par izcīnīto 6. vietu gan 50m brīvajā stilā, gan 100m brīvajā stilā 1. Pasaules Nedzirdīgo peldēšanas čempionātā īsajā baseinā Glivicē, Polijā. A.Vazdiķis ir atzīts arī par trešo labāko Latvijas Nedzirdīgo sportistu 2021. gadā.

Gada jaunais talants
Sergejs Tarasovs (kikbokss) – par Pasaules kausā kikboksā "Hungarian Kickboxing World Cup 2021" izcīnīto 1. vietu "Light-Contact" disciplīnā svaru kategorijā +57 kg un  2.vietu "Kick-Light" disciplīnā svaru kategorijā -63 kg.
Nikola Vasiļjeva (mākslas vingrošana) – par 2021. gadā Latvijas meistarsacīkstēs iegūto zelta medaļu daudzcīņā.
Uldis Freibergs (motosports) – par izcīnītajiem Igaunijas čempiona, Latvijas vicečempiona un Lietuvas vicečempiona tituliem 125cc klasē, 80 dalībnieku konkurencē.
Ralfs Maisiņš (airēšanas slaloms) – par uzvaru MK1 klasē Latvijas Junioru un U23 čempionātā airēšanas slalomā un uzvarām MK1 klasē, C2 klasē un komandu braucienos "Nordic Cup" 4. posmā.

Cilvēks sportā
Ingus Lukovičs (futbols) – par Baltijas valstīs vērienīgākā bērnu futbola sacensību "Dobrecova kauss" rīkošanu 11 gadu garumā, pulcinot Liepājā jaunos sportistus, trenerus un vecākus no dažādām valstīm, futbola popularizēšanu un attīstību Liepājā, augsta sacensību organizatoriskā līmeņa nodrošināšanu.
Mārtiņš Kozlovskis (basketbols) – par profesionālajiem panākumiem, kas ļāva kā vienīgajam Baltijas valstu pārstāvim piedalīties Tokijas Olimpiskajās spēlēs un tiesāt nozīmīgas spēles olimpiskajā basketbola turnīrā.

Gada sporta seniors
Guntis Pirktiņš (badmintons) – par pirmo vietu vienspēlēs, trešo vietu dubultspēlēs un sesto vietu jaukto komandu konkurencē Latvijas čempionātā badmintonā senioriem.

Gada sportists tehniskajos sporta veidos
Mārtiņš Sesks (autosports) – par bronzas godalgu FIA Pasaules rallija čempionāta junioru klasē (JWRC) komandā ar Renāru Franci.

Gada treneris
Aleksandrs Maslovs (kikbokss) – par kikboksa popularizēšanu un attīstīšanu Liepājā, ilggadēju un profesionālu darbu, sagatavojot audzēkņus dažāda līmeņa sacensībām, augstiem profesionāliem sasniegumiem un Liepājas pārstāvniecību nacionālā un starptautiskā līmenī.

Par mūža ieguldījumu sportā

Ināra Biciņa (basketbols) – par ilggadēju krietnu, nesavtīgu, godprātīgu un milzīgi lielu ieguldīto darbu ne tikai kā trenerei, sagatavojot jaunos basketbolistus, bet arī dodot nenovērtējamu ieguldījumu basketbola attīstībā Liepājā, ziedojot savu mūžu sporta pedagoģes darbam, kas noteikti nav bijis viegls un allaž ir izaicinājumiem pilns.
 
2021.gads sportā ir bijis sarežģīts daudzo ierobežojumu dēļ, bet tas ir bijis pietiekami ražīgs un interesants, lai sadarbībā ar izdevniecību Kurzemes Vārds par to taptu žurnāls "Liepāja Sporto 2021". Pasākuma ietvaros arī šogad viesiem bija iespēja saņemt Liepājas sporta žurnālu "Liepāja sporto 2021", kas nākošās nedēļas laikā būs pieejams arī Liepājas Olimpiskajā centrā, Liepājas skolās un bibliotēkās.