Muzikālajai apvienībai "Aarzemnieki", kuras sastāvā ir arī liepājnieks Guntis Veilands, Eirovīzijas konkursā Kopenhāgenā otrdienas vakarā neizdevās kvalificēties konkursa finālam.

Pēdējos gados Latvijas mūziķiem Eirovīzijas fināls gājis secen, un arī grupai "Aarzemnieki" neizdevās pielikt punktu šai neveiksmju sērijai.

Tomēr publika Kopenhāgenā dziesmai "Cake To Bake" veltīja skaļas ovācijas, arī sociālajos tīklos ļaudis no Latvijas un citām Eiropas valstīm grupas "Aarzemnieki" uzstāšanos pārsvarā novērtēja atzinīgi, raksta LETA.

No pirmā pusfināla Eirovīzijas dziesmu konkursa finālam kvalificējās Zviedrijas, Armēnijas, Islandes, Krievijas, Ukrainas, Azerbaidžānas, Ungārijas, Melnkalnes, Sanmarīno un Nīderlandes pārstāvji. Savukārt kopā ar Latvijas grupu "Aarzemnieki" ārpus fināla palika Igaunijas, Albānijas, Beļģijas, Moldovas un Portugāles mūziķi.

Otrais Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināls notiks ceturtdien, 8.maijā, bet fināls gaidāms sestdien, 10.maijā. Eiropas populārākajā televīzijas šovā, kas šogad notiek jau 59.reizi, kopumā piedalās 37 valstis.

Kā ziņots, gan "Optibet", gan "Triobet" bukmeikeri jau iepriekš prognozēja, ka Latvijas mūziķi šogad Eirovīzijas finālā neiekļūs.