Laura Rizoto (Rizzotto), kuras vecvectēvs ir Liepājā dzimušais Herberts Cukurs, kļuvusi par "Supernova 2018" uzvarētāju, izcīnot iespēju pārstāvēt Latviju Eirovīzijas konkursā Portugālē.

Laura Rizoto (Lauras brālēns Kristiāns Rizzotto, ērģelnieks, kurš 2015.gadā spēlēja sv.Trīsvienības katedrālē Liepājā, gan sacīja, ka latviski dzimtas uzvārds jāizrunā "Ricoto" – irliepaja.lv) Latvijas atlasē uzvarēja ar dziesmu "Funny Girl".

Papildus iespējai pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Portugālē, Laura balvā saņēma arī līgumu ar mūzikas izdevniecību "Universal Music Group", lai popularizētu savu dziesmu ārpus Latvijas, un 5000 eiro stipendiju no konkursa atbalstītāja "Ondo.lv".  

Vērtējot uzvarētājas Lauras Rizoto priekšnesumu, žūrijas vadītājs DJ Rudd atzina: "Man ļoti patika drāma dziesmas beigās, ko piedeva pievienotais bekvokāls. Es jūtu pārliecību, es jūtu stāju, un stress tevi nav izsitis ārā. Tu nodziedāji ļoti labā līmenī – pat nezinu, kur piekasīties. Lielās Eirovīzijas kontekstā tev ir viss dots – domāju, ka mēs tevi redzam tur".

Atzinīgi izteicās arī citi žūrijas locekļi – vokālā pedagoģe un dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča, komponists Jānis Lūsēns, kā arī "Universal Music Group" Somijas un Baltijas valstu reģiona komercdirektors Petri Mannonens, kurš uzvarētājas dziesmu vērtēja kā ļoti interesantu, spēcīgu un kaislīgu: "Wow, šis bija satriecošs priešnesums! Tev ir ļoti spēcīga balss. Tas bija labākais vokāls šovakar."

"Supernova 2018" uzvarētājs Laura Rizoto ir 23 gadus veca dziedātāja un dziesmu autore, kuras dzīslās rit arī latviešu asinis. Savu pirmo melodiju Laura sarakstīja jau 11 gadu vecumā, un kopš tā laika ir publicējusi vairāk nekā 100 oriģinālu dziesmu. Dziedātāja sāka uzstāties uz Riodežaneiro mūzikas skatuves piecpadsmit gadu vecumā un itin drīz parakstīja līgumu ar "Universal Music Brasil". Lauras Ricoto debijas albums "Made in Rio" klajā nāca 2011. gadā. Īsi pēc tam Laura ieguva stipendiju, lai apmeklētu mūzikas koledžu ASV. Viņas otrais studijas albums saucas "Reason To Stay". Interesants fakts – sadarbībā ar "Sony Music" Laura strādājusi par popzvaigznes Dženiferas Lopesas portugāļu valodas vokālo pasniedzēju, jo brīvi pārvalda šo valodu.

Pašlaik Laura strādā pie savas trešās mazalbumu sērijas "Precious Stone". Viņas jaunākais singls ir "Red Flags" no 2017. gadā izlaistā mazalbuma "Ruby" ("Rubīns"). Otrs mazalbums būs "Amber" ("Dzintars"), kas parādīs Lauras latviešu saknes. Mazalbuma populārākā dziesma ir "Funny Girl", ar kuru viņa piedalījās Latvijas nacionālajā atlasē 2018. gada Eirovīzijas dziesmu konkursam.

Dziedātāja ir dzimusi Riodežaneiro, bet viņā rit arī latviešu asinis – meitenes tēvs ir Latvijas un Brazīlijas dubultpilsonis, jo viņa māte ir dzimusi Liepājā un augusi Rīgā. Lauras mamma ir portugāļu izcelsmes brazīliete.

2005. gadā meitenes ģimene pārcēlās uz dzīvi ASV, bet šobrīd jauniete dzīvo Ņujorkā, kur pērn absolvēja Kolumbijas Universitāti, iegūstot maģistra grādu mūzikā.

Pirms diviem gadiem Laura sarakstīja dziesmu "Miracle", kas veltīta ceļu satiksmes negadījumu upuriem.

Skaties.lv Laura atklāj, ka dzimusi gandrīz 30 gadus pēc sava vecvectēva Herberta Cukura nāves, "tādēļ viss, ko par viņu esmu uzzinājusi, bija no savas vecmāmiņas Antinea Doloresa Cukurs Rizoto, kura bija viņa vienīgā meita, tādēļ viņam ļoti tuva.

Cukuru ģimene Latviju pameta pirms atkārtotās Latvijas okupācijas, ko īstenoja PSRS, – 1944. gadā. Pēc bēgļu nometnē Francijā pavadītajiem pāris gadiem viņi beidzot apmetās Brazīlijā. Tas ir iemesls, kādēļ man ir dubultpilsonība – Latvijas un Brazīlijas, kas ir lieliski.

Pateicoties manai brazīliešu pieredzei, es brīvi runāju portugāļu valodā, tā ir prasme, kas Latvijai var būt ļoti noderīga, šogad piedaloties "Eirovīzijā", ņemot vērā, ka konkurss notiks Lisabonā, Portugālē".

Jaunās skatuves mākslinieces gaitām iespējams sekot līdzi arī viņas "Instagram" profilā, kur Laura ļauj ielūkoties gan savos profesionālās dzīves piedzīvojumos, gan ikdienas gaitās.