Liepājā divu dienu darba vizītē 22. un 23.oktobrī viesojas Spānijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Susana Margarita Kamara Angulo, lai tiktos ar Liepājas domes vadību un pārrunāt sadarbības jautājumus, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Vizītes laikā Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija vēstniece tikās ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti. Sarunas laikā J. Vilnītis ar Angulo kundzi pārrunāja iespējas attīstīt sadarbību kultūras un izglītības nozarē.

Viens no sarunu tematiem bija spāņu valodas popularitātes sekmēšana skolēnu un studentu vidū un valodas apguves veicināšana Liepājas izglītības iestādēs. Šobrīd tikai vienā Liepājas vispārizglītojošā skolā ir iespēja apgūt spāņu valodu kā izvēles priekšmetu. Tāpat tika runāts par studentu apmaiņas studijām starp Liepājas Universitāti un Spānijas augstskolām.

Vēstniece norādīja, ka vēlas iepazīstināt liepājniekus ar Spāniju un tās kultūru, daļu no tās atvedot uz Liepāju, kad tas būs iespējams. Tāpat vēstniece Angulo kundze izrādīja interesi par Liepājā īstenotajiem un plānotajiem infrastruktūras projektiem un to realizēšanas kārtību.

Priekšsēdētājs iepazīstināja S. M. K. Angulo ar pastaigu "Izgaismotā Liepājā" un aicināja vēstnieci izmanot izdevību šovakar izstaigāt pastaigas maršrutu. Šo iespēju Angulo kundze ar prieku arī izmantos.

Pēc vizītes domē vēstniece apmeklēja Liepājas muzeju, kur aplūkoja izstādi-multimediālo performanci "Dzīvās gleznas. Simbolisms" un Dienvidkurzemes ekspozīciju un pārrunāja nākotnes sadarbības iespējas. Šobrīd tiek plānots, ka 2021. gadā muzejā varētu tikt izstādīta spāņu fotomākslinieka Tono Vilas izstāde, bet 2022. gadā − Spānijā dzīvojošā bulgāru izcelsmes mākslinieka Valentīna Kovačeva mākslas darbu izstāde, kuru tapšanā autors ietekmējies no izcilo spāņu mākslas dižgaru − Salvadora Dalī un Pablo Pikaso daiļrades. Tāpat muzeja mērķis ir ar vēstniecības starpniecību rast iespēju Liepājā eksponēt Pikaso un Dalī oriģināldarbus, kas varētu būt ļoti īpašs notikums Liepājas mākslas dzīvē.

Pirmajā vizītes dienā vēstniece viesojās arī Liepājas Universitātē un koncertzālē "Lielais dzintars" un tikās ar abu iestāžu vadību.

Vizītes otrajā dienā vēstniece plāno apmeklēt Liepājas ostas teritoriju un iepazīties ar industriālo parku darbu.Papildu info:

2020. gada vasarā Liepājas muzejā viesojās Latvijas vēstniece Spānijā Argita Daudze, lai pārrunātu sadarbības iespējas ar Spāniju. Vēstniece pauda Mursijas autonomā reģiona pilsētas Kartahēnas Zemūdens arheoloģijas muzeja interesi attīstīt sadarbību izstāžu apmaiņas jomā. Iepriekšējās vizītes laikā tika pārrunātas arī spāņu izcelsmes fotogrāfa Tono Vilas izstādes par Galīcijas bākām un Malagā dzīvojošā bulgāru izcelsmes mākslinieka Valentīna Kovačeva sirreālistisko darbu izstādes eksponēšanas iespējas Liepājas muzejā.

2020. gada jūnijā koncertzālē "Lielais dzintars" uzstājās flamenko ansamblis "Antonio Andrade Flamenco Company" no Seviljas Spānijā pasaulslavenu ģitāras meistaru izpildījumā – Antonio Andrade un Migels Sotelo.