Liepājas būvvaldes speciālisti šodien sāks izvērtēt Liepājas koncertzāles jeb daudzfunkcionālā centra "Lielais dzintars" apjomīgo projektu – 42 sējumus.

Kā portāls uzzināja Liepājas domē, apjomīgais projekts trešdien no Rīgas nogādāts Liepājā, bet ceturtdien no rīta sējumi tika izkrauti un nodoti būvvaldei izvērtēšanai.

Būvvaldes galvenā arhitekte Iveta Ansone pastāstīja, ka būvvaldes speciālisti 15 dienu laiku izvērtēs projekta atbilstību arhitektūras plānošanas uzdevumam, likumdošanai un tehniskajiem normatīviem.

Ja būvvaldes atzinums būs pozitīvs un netiks pieprasīti labojumi vai korekcijas, tad tiks izsludināt iepirkuma konkursu par koncertzāles būvniecības darbu veikšanu, portālam sacīja domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš.

"Lielajā dzintarā" paredzēts iekārtot arī plašu mūzikas bibliotēku, telpas izstādēm, semināriem un citām pilsētas un reģiona sabiedriskās dzīves aktivitātēm. Tur tiks izvietota arī Kultūras ministrijas pakļautībā esošā Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskola un Liepājas simfoniskais orķestris.

Kā jau rakstījām, Liepājas dome un Kultūras ministrija nesen parakstīja nodomu protokolu, ka apņemas sadarboties projektam nepieciešamā finansējuma piesaistē, kā arī daudzfunkcionālā centra "Lielais dzintars" apsaimniekošanā un juridiskā modeļa īstenošanā.

Projekta turpmāko vadību Liepājas dome uzticējusi bijušajam kultūras ministram Intam Dālderim.

Iepriekš pašvaldība paziņoja, ka Liepājas daudzfunkcionālais centrs "Lielais dzintars" būs viens no lielākajiem kultūras infrastruktūras objektiem Kurzemes reģionā. Ēka būšot mūsdienīgi aprīkota un transformējama koncertzāle.

"Lielā dzintara" projektu izstrādāts austriešu arhitekta Folkera Gīnkes vadībā, taču liela daļa tehniskā projekta tapusi Latvijā. Kā portālu informēja Didzis Jēriņš

Pērn Liepājas dome un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) parakstīja līgumu par sešu miljonu latu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma piesaisti koncertzāles būvniecībai. Šī summa tiks turēta rezervē, līdz būs nepieciešama.
Finansējums koncertzālei paredzēts arī Liepājas pašvaldības šā gada budžetā – Ls 2 075 185.

"Lielā dzintara" kopējās izmaksas pašlaik plānotas aptuveni 20 miljonu latu apmērā, taču pašvaldība nenoliedz, ka šī summa var mainīties.

Uzziņa

Atsevišķu "Lielā dzintara" projekta daļu un sadaļu izstrādātāji

LATVIJA

SIA “Arhitekta J.Pogas birojs” (arhitektūras sadaļa)
SIA “E.Daniševska birojs” (teritorijas sadaļa)
SIA “Constructus” ((inženierrisinājumu daļa, ventilācija, pretdūmu aizsardzība, mitrināšana)
SIA “Būvinženieru konsultāciju birojs” (būvkonstrukcijas)
SIA “Jensen consult un arhis inženieri”  (ūdensapgāde un kanalizācija)
SIA “NT projekts” (siltumapgādes ārējie tīkli, apkure, siltuma mezgls)
SIA “MXM” (elektroapgāde)
SIA “O3FM inženieru birojs” (aukstumapgāde, vājstrāvas)
SIA “Kārlis” (vājstrāvas)
SIA “Geo Tech” (ģeoloģija)
SIA “Metrum” (topogrāfija)

AUSTRIJA, VĀCIJA

Volker Giencke & Company ZT GmbH (Austrija)
DI Johan Birner, Zivilingenie für Bauwesen (Austrija, būvkonstrukcijas)
Buhnenplannung Walter Kottke Ingenieure GmbH (skatuves tehnoloģijas)
Bartenbach Lichtlabor GmbH (Austrija, gaismas tehnoloģija)
Dr.Tomberger, (Austrija, būvfizika)
Müller BBM GmbH (Vācija, akustika)
Lugitsch Ziviltechniker (Austrija, būvizmaksas, darbu apjomi)

(Avots:Liepājas dome)