Liepājas Kapsētu pārvaldes direktora amatā dome ceturtdien, 13.oktobrī, apstiprināja līdzšinējo pārvaldnieka pienākumu izpildītāju Ivo Pavlušenko.

Pieci opozīcijas deputāti balsoja pret Pavlušenko apstiprināšanu – ne viņa paša, bet kārtības, kādā notika pārvaldnieka izraudzīšanās, dēļ.

Pavlušenko direktora jeb pārvaldnieka pienākumus pilda jau kopš 2014.gada augusta.

No 2006.gada janvāra līdz 2014.gada augustam Pavlušenko strādāja par Liepājas Kapsētu pārvaldes direktora vietnieku.

Kā domes sēdē teica vicemērs Gunārs Ansiņš, konkursā, ko dome toreiz izsludināja uz vakanto amatu, bija pieteikušies 36 pretendenti, taču, izskatot pieteikumus, neviens no kandidātiem nav tālāk virzīts. Līdz ar to Kapsētu pārvaldes direktora pienākumus pildīja Ivo Pavlušenko.

Deputāts Jānis Vilnītis domes sēdē atzīmēja, ka pašvaldība nodemonstrēja labu piemēru ar Izglītības pārvaldes vadītājas izraudzīšanos konkursa kārtībā, bet šajā gadījumā opozīcija ar pārvaldes vadītāja iecelšanas kārtību nav mierā, tāpēc balsos “pret”.

Kapsētu pārvaldes direktora amatam varēja pieteikties pretendenti ar augstāko izglītību, pieredzi vadošā amatā un vēlamām zināšanām ar apsaimniekošanu saistītā nozarē. Kapsētu pārvaldes direktora galvenajos pienākumos ietilpst vadīt, plānot un organizēt pārvaldes saimniecisko un administratīvo darbību, kā arī nodrošināt Liepājas kapsētu uzturēšanu un apsaimniekošanu.