Šonedēļ pašvaldības administrācijā bija tikai četri darbinieki, kuri vēl nav vakcinējušies, savukārt no deputātu vidus tikai viena deputāte – Ludmila Rjazanova – nav pat sākusi vakcinācijas procesu, portālu irliepaja.lv informēja domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.


Ludmila Rjazanova portālam irliepaja.lv atklāja, nav "pret" vakcināciju, viņai tikai nepatīkot metodes, ar kādām cenšas piespiest visus vakcinēties: "Nedrīkst draudēt ar to, ka cilvēki zaudēs darbu".


Tam, ka līdz šim nav vakcinējusies, esot arī nopietns personīgs iemesls, kuru deputāte neatklāja. Taču Rjazanova neuzskata, ka tāpēc nevarētu turpināt darbu: "Domē ir iespēja organizēt darbu attālināti". Runājot par iespejamo mandāta zaudēšanu, deputāte atbildēja: "Man nav sniegta informācija uz kādā likuma pamata es varu zaudēt mandātu".


Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka līdz 15. oktobrim pašvaldības iestādēs vakcinēšanās procesu pilnībā pabeiguši vai uzsākuši 4333 darbinieki jeb 90 procenti no visiem pašvaldības iestāžu, kapitālsabiedrību un aģentūru darbiniekiem.

4008 darbinieki jeb aptuveni 82% pilnībā pabeiguši vakcinēšanās procesu, 325 jeb aptuveni 7% darbinieku uzsākuši vakcinācijas procesu, bet nav to vēl pabeiguši, savukārt 10% līdz 15. oktobrim vēl nebija sākuši vakcinācijas procesu.

Uz 15.oktobri 100% vakcinēti vai vakcinācijas procesu bija uzsākuši SIA "Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs", Liepājas Latviešu biedrības nams, Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centra, Kultūras pārvaldes un Nekustamā īpašuma pārvaldes darbinieki.


Savukārt Liepājas izglītības iestādēs kopumā līdz 15. oktobrim bija vakcinējušies vai uzsākuši procesu aptuveni 90% darbinieki – skolās vairāk nekā 90% darbinieku, pirmsskolas izglītības iestādēs gandrīz 92%, savukārt Bērnu jaunatnes centrā 78%.


Liepājas pilsētā kopumā līdz 15. oktobrim vakcināciju bija pabeiguši 49% jeb 33 482 iedzīvotāji.