Valdība otrdien, 17.decembrī, veicot grozījumus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) programmā "Infrastruktūra un pakalpojumi", palielināja Liepājai pieejamo fonda finansējumu.

Finansējums 6 047 205 eiro tiek piešķirta ERAF darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" aktivitātē "Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai".

Valdība bija rezervējusi 4,25 miljonus latu aktivitātes "Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšanas un līdzsvarota valsts attīstība" gaitā, finansējumu novirzot no Ekonomikas ministrijas pārziņā esošās apakšaktivitātes "Atbalsts darbavietu radīšanai" 1 615 742 latu apmērā un Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošās aktivitātes "Atbalsts zinātnei un pētniecībai" 2 634 258 latu apmērā, saistībā ar sociālekonomisko risku mazināšanu, ja AS "Liepājas metalurgs" tiek sākts maksātnespējas process.

Tagad, kad maksātnespēja tiešām sākta, par minēto summu palielināts Liepājas pilsētas pašvaldībai maksimāli pieejamais Eiropas Reģionālās attīstības fonda aktivitātes līdzfinansējums, kas pēc Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieka Gunāra Ansiņa sacītā tagad sasniegs 31 023 675 latus (44 142 963 eiro).

Kopējais aktivitātei pieejamais finansējums Latvijā ir 209 216 720 latu, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 177 834 211 latu un nacionālais publiskais finansējums 31 382 509 lati.

Kā portālu informēja Ansiņš šajā aktivitātē saņemtais ERAF finansējums ticis izlietots ielu apgaismojuma projektiem un skvēru rekonstrukcijai. Savukārt papildus piešķirtos sešus miljonus plānots tērēt industriālo teritoriju sakārtošanai Meldru ielā, kā arī Virssardzes ielā Karostā.

Abu teritoriju tehniskie projekti jāsagatavo un jāiesniedz līdz 2014.gada martam, sacīja Ansiņš.