Liepājas pilsētas 2020.gada pilsētas kalendārs saņēmis radošās izcilības festivāla Adwards MMXX apbalvojumu − otrās pakāpes ordeni kategorijā "Grafiskā komunikācija", informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Kalendārā grafiku veidā atainotas 12 Liepājai svarīgas nozares, un dažādi fakti atspoguļoti vizuāli viegli uztveramā un nedaudz rotaļīgā veidā. Tajā ir dažādi fakti par Liepājas arhitektūru, izglītību, kultūru, tūrismu, uzņēmējdarbību un pilsētvidi, kā arī ir atspoguļoti Liepājai raksturīgi dabas parādību mērījumi, piemēram, vidējais vēja ātrums, viļņu augstums un saulaino dienu skaits. Katrs mēnesis veltīts savai tēmai, un nozares grafiskais atainojums papildināts ar tekstuālo paskaidrojumu.

Radošās izcilības festivālam "Adwards MMXX" šogad kopumā bija pieteikti 332 darbi, 14 kategorijās un 36 apakškategorijās. Populārākā kategorija bija TV un Radio. Darbus varēja iesniegt no 1. janvāra līdz 15. martam. Tos vērtēja 21 starptautisks žūrijas pārstāvis. Lai process būtu atbilstošs nozares standartiem, darbus skatīja gan individuāli, gan apsprieda video diskusijās.

Kalendāra izdevējs ir Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija, dizaina autori ir dizaina birojs "H2E", tekstus gatavojis režisors un dramaturgs Lauris Gundars. Kalendārs tika veidots trīs dažādos izmēros – divi sienas, viens galda.

Vairāk par "Adwards MMXX" festivālu un visiem uzvarētājiem šeit.