Lai stiprinātu Liepājas un apkārtējo novadu kultūras mantojumu un popularizētu Kurzemes pusē ikdienā lietotos īpašos vārdus, izdots Liepājas pilsētas 2024. gada kalendārs, kas no otrdienas, 28. novembra, nopērkams Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā Rožu laukumā 5/6, portālu informēja Domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Saistībā ar Liepājas iegūto Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu un, lai popularizētu reģiona specifisko vārdu krājumu, nākamā gada pilsētas kalendārs veltīts raksturīgiem Kurzemes puses vārdiem un vārdu savienojumiem, piemēram, knausis, krizdole, smīlāt, kuiti, plestiķis, ķocis, naģe, grāpis, strimala u.c.

Viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 mērķiem ir saglabāt savu identitāti, piederības sajūtu un lepnumu par savām saknēm, kā arī stiprināt vietējo kultūras mantojumu, tādēļ 2024. gada kalendārs tapa ar mērķi popularizēt mūsu pusē ikdienā lietojamos īpašos vārdus.

Katrs kalendārā atrodamais vārds attēlots īpašā dizaina zīmējumā un papildināts ar vārda skaidrojumu.

Liepājas 2024. gada kalendārā redzami 12 Liepājai un tās apkārtnei raksturīgi vārdi. Kalendāra koncepciju veidoja un to izdeva Liepājas Centrālā administrācija, dizaina autori dizaina birojs "H2E".

Jauno pilsētas kalendāru varēs iegādāties Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā, Rožu laukumā 5/6, Liepājā. Pieejami divu izmēru sienas kalendāri (297x210 mm liels (salocītā veidā) trīsdaļīgais kalendārs ar lodziņu un 420x594 mm), kuru cena ir 13 un 15 eiro, kā arī galda kalendārs (205x148 mm), kura cena ir 5 eiro.