Latvijas Reģionu apvienība (LRA) ir gatava atbalstīt Liepājas partijas mēra amata kandidātu, aģentūrai LETA atzina LRA saraksta līderis, Liepājas mērs Jānis Vilnītis.

Saskaņā ar provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem, Liepājas partija pilsētas domē iegūs sešus mandātus, LRA – piecus, "Saskaņa" – divus, bet "Kustības "Par!"", "Jaunās vienotības" un "Progresīvo" apvienotais saraksts un Nacionālā apvienība (NA) – katrs pa vienai vietai.

Identisks mandātu sadalījums starp Liepājas partiju un Vilnīša sarakstu bija arī vēlēšanās pirms četriem gadiem, kad abas partijas vienojās domi vadīt pamīšus – vispirms to vadīja kādreizējais Liepājas mērs Uldis Sesks, bet "pusceļā" viņu nomainīja Vilnītis.

Tagad Vilnītis uzsvēra, ka ir jārespektē liepājnieku izvēle – liepājnieki vēlēšanās devuši pirmo vietu Liepājas partijai, līdz ar to likumsakarīgi, ka šai partijai ir tiesības virzīt mēra amata kandidātu.

Kā piebilda Vilnītis, viņš cer, ka Liepājas partija mēra amatam virzīs to kandidātu, kurš šim postenim bija pieteikts uz vēlēšanām, norādot uz Liepājas partijas vēlēšanu saraksta līderi Gunāru Ansiņu. Sesks šogad sarakstā bija trešais, bet vēlēšanu rezultātos palika otrais aiz Ansiņa.

Vilnītis norādīja, ka no LRA puses nebūs "nekādas dīlošanas" ar citiem politiskajiem spēkiem un viņš esot gatavs turpināt sadarbību ar līdzšinējiem partneriem.

Arī Liepājas partijas priekšsēdētājs Sesks uzsvēra, ka pirmās sarunas noteikti notiks ar līdzšinējiem sadarbības partneriem LRA.

Kamēr sarunas nav notikušas, Sesks atturējās paust viedokli par nākamo koalīciju, uzsverot, ka katrai partijai pirms vēlēšanām tika izstrādātas programmas, kuras tagad jāizrunā un jāvienojas par prioritāšu īstenošanu.

"Vispirms jāvienojas par darbiem, un tikai pēc tam par krēsliem," teica Sesks, atbildot uz jautājumu, vai Liepājā arī šajā sasaukumā gaidāma domes priekšsēdētāju rokāde.

Kā ziņots, Liepājas partija šajās vēlēšanās tāpat kā 2017.gadā domē ieguvusi sešas vietas, LRA – piecas. Atšķirībā no iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām kad "Saskaņa" ieguva četrus mandātus domē, šajās vēlēšanās tai ir tikai divas vietas.

No Liepājas partijas domē šogad ievēlēti Ansiņš, Sesks, Helvijs Valcis, Vilnis Vitkovskis, Uldis Hmieļevskis un Edvīns Striks, no LRA – Vilnītis, Atis Deksnis, Linda Matisone, Agris Mertens un Modris Šveiduks, no "Saskaņas" – Ludmila Rjazanova un Helēna Geriloviča, no NA – Uldis Lipskis, bet no vairāku partiju apvienotā saraksta – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija parlamentārā sekretāre Dace Bluķe (AP).