Pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktors Gints Lūsis amatpersonas deklarāciju šajā amatā aizpildījis jau piekto gadu pēc kārtas.

Tieši uz tik ilgu laiku viņu 2011.gadā apstiprināja jaunizveiotās aģentūras vadītāja amatā. Tas arī bija iemesls, kāpēc aizvadītajā domes sēdē 19.maijā deputāti lēma par Lūša pilnvaru pagarināšanu vēl uz pieciem gadiem. Lēmums bija lavbvēlīgs, un arī nākamgad Lūsim nāksies pildīt valsts amatpersonas deklarāciju. Tiesa, opozīcija neatbalstīja šo lēmumu un arī neakceptēja aģentūras gada pārskatu, kurā, pēc deputātes Lindas Matisones sacītā, rakstīts, ka viena no aģentūras funkcijām ir veicināt biežāku sabiedriskā transporta izmantošanu, taču Liepājā pērn tas nav izarīts, jo pārdoto biļešu skaits ir samazinājies. “Neskatoties uz to, ka tramvaja līnija ir pagarināta, par 20% samazinājies pasažieru skaits, un visiem ir skaidrs, ka tas noticis biļešau cenu paaugstināšanas dēļ,” uzsvēra deputāte, nepieņemot pozīcijas un Lūša iebildes, ka precīzu pasažieru skaitu noteikt neesot iespējams.

Savā kārtējā gada deklarācijā – par 2015. gadu – Gints Lūsis norādījis vēl tikai vienu amatu bez aģentūras direktora pienākumiem, proti, viņš bijis arī domes Publisku izklaides un svētku pasākumu iesniegumu izskatīšanas komisijas loceklis.

Lūša īpašumā, tāpat kā gadu iepriekš, bijis dzīvoklis Liepājā un SIA "A & GL" kapitāla daļas 2134 eiro vērtībā, kā arī piekabe, 1977.gada izlaiduma transporta kravas kaste Westfalia.

Lūsis nav deklarējis nekādus naudas uzkrājumus, nav veicis nekādus deklarējamus darījumus un nav izsniedzis aizdevumus, taču deklarējis parādsaistības, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas – 48 875 eiro.

Ienākumus Lūsis pērn guvis Liepājas domē – 531 eiro (2014.gadā – 400,50 eiro), no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras – 381,90 eiro un pašvaldības aģentūrā "Liepājas sabiedriskais transports", kur algā saņēmis16 488,03 eiro (16 896,92 eiro).