Līdz 1. aprīlim valsts amatpersonām bija jāiesniedz gadskārtējā amatpersonu deklarācija. Divu Liepājas pašvaldības vadošo amatpersonu – Jāņa Vilnīša un Ulda Seska – deklarācijas VID jau publicējis, savukārt vicemēru Gunāra Ansiņa un Ata Dekšņa deklarācijas vakar vēl nebija publiskotas.


Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis deklarējis šādus amatus:
valdes priekšsēdētāja vietnieks Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē, deputāts Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijā, valdes loceklis politisko partiju apvienībā "Reģionu spēks", padomnieku konventa loceklis Liepājas Universitātē, padomes loceklis Latvijas Basketbola savienībā un valdes priekšsēdētājs biedrībā "Liepājnieki".


Vilnītis deklarējis savā īpašumā esošu dzīvokli Liepājā un "pārējos" [īpašumus] – Nīcas pagastā.


Deklarācijas iesniedzējam pieder arī 697 akciju sabiedrības "Liepājas papīrs" akcijas kopsummā par 98 974 eiro.


Vilnītis deklarējis virkni transportlīdzekļu – no mopēda, divām piekabēm, ūdens motocikla un laivas līdz "Latvijas gada auto 2014" pretendentam – "Renault Capture" (2014).


Vilnītim ir skaidrās naudas uzkrājumi 19 000 eiro apmērā un bezskaidras naudas uzkrājums 4664 eiro apmērā.


Pērn Liepājas mērs guvis ienākumus arī no īpašuma pārdošanas – 7411 eiro, bet kā galvenais ikmēneša ienākumu gūšanas avots norādīts darbs pašvaldībā, kur pērn nopelnīti 35 461,44 eiro, un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas valdē, kur nopelnīti 34 460,30 eiro.


Vilnītis deklarējis arī parādsaistības 47 125 eiro apmērā, kā arī aizdevumu 30 000 eiro apmērā, ko izsniedzis pats.


Veikto darījumu sarakstā ir ziedojumi no 500 līdz 5000 eiro par kopējo summu 6240 eiro, kā arī samaksa par telpu īrēšanu – 750 eiro.