Deputāti Pilsētas attīstības un Finanšu komitejā ceturtdien, 12.septembrī, nolēma piešķirt Ls 70 000 ERC rallija rīkošanai 2014.gadā.

Uz komitejas sēdi bija ieradies arī “FIA European Rally Championship” organizatoru pārstāvis Raimonds Strokšs, kurš deputātus centās pārliecināt piešķirt finansējumu Ls 84 000 apmērā rallija organizēšanai Liepājā 2014.gadā. Ja šogad rallijs sākās Liepājā un finišēja Ventspilī, tad, pēc Strokša sacītā, nākamgad visi pasākumi noritētu tikai Liepājā.

Rallija budžets pavisam esot 560 tūkstoši latu, un 210 tūkstošus jau apsolījusi valdība, turklāt tā esot gatava slēgt līgumu uz trim gadiem.

Strokšs aicināja arī Liepājas domi slēgt šādu ilgtermiņa līgumu.

Uz deputāta Ģirta Kronberga jautājumu, vai pēc rallija reklāmas Eurosport kanālā pašvaldībai pieteicies kāds investors, domes priekšsēdētājs atbildi nesniedza, aicinot likt galdā labākus priekšlikumus tūrisma attīstībai, jo „ziemā viesnīcas ir tukšas”, un rallijs tomēr esot atbalsts viesmīlības biznesam.

Starp citu, kā portālam iepriekš atzina domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne, arī pavasarī starptautiskajā gadatirgū „MIPIM 2013”, kas notika Kannās, pašvaldības pārstāvju mēģinājumi Liepājas atpazīstamībai izmantot rallija vārdu, nav devuši rezultātu.

Uz jautājumu, vai bez viesnīcu piepildījuma un degvielas patēriņa pieauguma benzīntankos rallijs ir devis vēl kādus labumus, Sesks atbildēja: „Gan jau, ka ir devis vēl kādus citus labumus...”

Vairāki koalīcijas deputāti rosināja piešķirt tādu pašu finansējumu kā šogad, proti, Ls 70 000, nevis prasītos 84 tūkstošus. Mēra vietnieks Gunārs Ansiņš gan pajokoja, ka prasīšot daudz lielāku summu – eiro...

Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs sacīja: „Bažas ir par 2014.gada budžetu, jo mums vēl nav zināms daudz informācijas, taču, ņemot vērā, ka rallijs notiek ziemā, kad maz kas notiek pilsētā, un tā būs vesela nedēļa, tā summa nav tik liela, lai mēs nevarētu atļauties to ieplānot...”

Opozīcijas pārstāvji balsojumā atturējās, solot izvērtēt piedāvājumu līdz domes sēdei.

Komitejas vairākums atbalstīja priekšlikumu piešķirt Ls 70 000 rallija posma organizēšanai Liepājā 2014.gadā.