Eiropas autosporta čempionāta posma "Rally Liepāja" rīkotājas SIA "RA Events" direktors Raimonds Strokšs jeb "profesionālākais cilvēks Latvijā, varbūt pat Eiropā", kā viņu pastāvīgajā Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē pagājušajā nedēļā nosauca deputāts Uldis Sesks, šajā sēdē iepazīstināja deputātus gan ar aizvadītā, 2021. gada, rallija norisi un ieguvumiem, gan tēriņiem un ekonomiskajiem un publicitātes ieguvumiem, kādus Latvijai sniegs autosporta "olimpisko spēļu" jeb FIA pasaules rallija čempionāta (FIA WRC) posma sarīkošana Latvijā jau 2024. gadā. Tāpat Strokšs informēja par izmaiņām saistībā ar rallija Eiropas (FIA ERC) čempionāta posma "Rally Liepāja" rīkošanu un norisi šā gada 2. un 3. jūlijā, kā arī nākamgad.


Pēc Strokša sacītā Eiropas rallija čempionāta posms šajā un nākamajā gadā būs kā testēšanas un sagatavošanās platformas pasaules čempionātam, kas arī turpmāk varētu notikt reizi trīs gados.


Portāls irliepaja.lv jau rakstīja, ka pērn 21. decembrī Ministru kabinets pieņēma lēmumu par atbalstu pasaules rallija čempionāta (WRC) posma norisei Latvijā, līdz ar to Latvija 2024. gadā varēs uzņemt augstākā sportiskā līmeņa autorallija sacensības – Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) WRC posmu. Šo sacensību rīkošanai provizoriski būs nepieciešami 2, 85 miljoni eiro, kā to jau iepriekš norādījis Strokšs.


Vairāk skatīt pievienotajā prezentācijā un Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdes ierakstā ŠEIT.