Attīstības komitejas sēdē mēra 3. vietnieks Jurijs  Hadarovičs, pēc visa spriežot būdams skaidrā, prezentēja jaunu nišas produktu – kapu  tūrismu un bēru pakalpojumu eksportu.

Sakarā ar Dienvidu  kapu un Garnizona kapu paplašināšanu, Liepājā ir visas iespējas attīstīt jaunu starptautisku un inovatīvu apbēdīšanas pakalpojumu piedāvājumu kompleksu, uzsvēra Hadarovičs.

Ja daudzas attīstītas valstis smok pārapdzīvotībā un zemes deficītā, tai skaitā apbedījumu vietu trūkumā, tad pie mums, Liepājā, un tās apkaimē ir brīvs un lēts “zaļais tuksnesis”.

Apbēdīšanas industrija nav tikai vienkārša kapa vietas kvadratūras apgūšana, piezīmēja Hadarovičs, bet tā ir arī emocionāli psiholoģiska, humāna un tradīcijām bagāta industrija.

Ņemot vērā Latvijas mentālo kapu kultūru, esmu pārliecināts, ka šajā ziņā mēs konkurentspējas ziņā esam visiem priekšā, norādīja Hadarovičs.

Konsultējoties ar domes kapsētu pārvaldes vadītāju Stelmakera kungu, Hadarovičs esot guvis pilnīgu pārliecību, ka uz Liepāju varētu importēt nelaiķus, tā teikt bezvīzu režīmā.

Mums ir visas iespējas realizēt bagāto zemju nelaiķu tuvinieku universālās vēlmes, uzsvēra mēra trešais vietnieks.

Turklāt bēru ceremonija varēšot notikt arī bez tuvinieku fiziskas klātbūtnes, izmantojot domes īpašumā esošo videoaudio konferences  sistēmu.

Tā kā Uldis Sesks un Guntars Krieviņš nepiedalījās šajā attīstības komitejas sēdē, nevienam no deputātiem nebija viedokļa par šo tēmu.
Jautājums tikšot aktualizēts nākamā attīstības komitejā.