Šodien pastāvīgajā Pilsētas attīstības komitejā deputāti piekrita virzīt apstiprināšanai domes sēdē lēmumprojektu par Induļa Kalna iecelšanu pilsētas galvenā arhitekta amatā.

Sagatavotais lēmuma projekts paredz akceptēt Liepājas būvvaldes Jaunliepājas un Karostas rajonu arhitekta Induļa Kalna iecelšanu Liepājas pilsētas galvenā arhitekta amatā ar 2012. gada 1. februāri.

Iveta Ansone, kura šo pienākumu pilda kopš 2006. gada 2. oktobra, izteikusi vēlmi atstāt amatu, bet Jaunliepājas un Karostas rajonu arhitekts Indulis Kalns piekritis ieņemt pilsētas galvenā arhitekta vietu.

Kalns Liepājas Būvvaldē par arhitektu strādā kopš 2009. gada 2. februāra. Arhitekta kvalifikāciju ieguvis 1999. gadā.

"Kalna kandidatūra bija likumsakarīga,” uzskata līdzšinējā pilsētas galvenā arhitekte Iveta Ansone. "Ar savu darbu viņš parādījis, ka ir spējīgs un atbildīgs darbinieks, viņš ir jauns, ar atbilstošu izglītību, turklāt trīs gadu laikā, kopš strādā Liepājas būvvaldē, labi iepazinis Liepāju, piedalījies arī jaunā pilsētas teritorijas plānojuma izstrādē.”

Iveta Ansone portālam atklāja, ka turpinās strādāt Būvvaldē kā arhitekte. Šādu lēmumu pieņēmusi, jo galvenās arhitektes amatā jūtoties sevi izsmēlusi. "Kad pirms pieciem gadiem uzņēmos šo pienākumu, Liepājā notika intensīva būvniecība, tajos apstākļos sajutos, ka mana vārēšana – savienot visas intereses, rast zelta vidusceļu, lai realizētu projektus, ir nepieciešama. Šobrīd, kad būvniecība vairs nav tik intensīva, arī šie mani dotumi vairs nav tik nepieciešami. Šobrīd, kad tapis jaunais pilsētas teritorijas plānojums, galvenajam arhitektam vairāk jādomā par teorētiskām attīstības lietām, un tur es sevi neredzu.”

Iveta Ansone arī atzina: galvenā arhitekta amats viņai, kā sievietei, bijis smags, jo „visa dzīve bija darbs”. "Turklāt šis nav "mūža amats”, no kura vajadzētu izvadīt pensijā. Pieci gadi, manuprāt, ir pietiekams laiks. Jāļauj darīt kādam citam, jādod vieta jaunajiem.”