Ceturtdien notika Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK), Liepājas domes, Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) un bankas "Citadele" rīkotās uzņēmēju dienas.

Vairāk nekā 60 uzņēmēji un nozaru eksperti diskutēja par uzņēmējdarbības aktualitātēm un biznesa attīstību Kurzemes reģionā, informē LTRK sabiedrisko attiecību konsultante Rūta Grikmane.

Pasākuma ietvaros notika LTRK Kurzemes reģionālā padomes sēde, kur tika runāts par tiesu izpildītāju darbu un līdzekļu piedziņu, neiesaistot darba devējus, kā arī citiem jautājumiem, kas aktuāli uzņēmējiem. Savukārt pēc tam notika ekskursija LSEZ, lai labāk izprastu teritorijas nozīmi un atbalstu biznesa veicināšanai.

Pēcpusdienā uzņēmēji piedalījās LTRK Kurzemes Biznesa kluba rīkotajā pasākumā, kur tika runāts par biznesa vidi Liepājā. Ar prezentāciju par Liepājas uzņēmējdarbības vidi uzstājās Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, savukārt paneļdiskusijā par pilsētas priekšrocībām, attīstību un tendencēm piedalījās Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis,  LSEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis, LTRK Kurzemes padomes loceklis Andris Karlsons, “Zaļo un viedo tehnoloģiju klastera” valdes loceklis Salvis Roga, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras  Liepājas Biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns.  

 “Izglītībai ir jābūt visa pamatā, tostarp arī ilgtspējīgas un uz attīstību orientētas uzņēmējdarbības pamatā, tāpēc būtiski celt tās kvalitāti, ko iespējams īstenot Liepājā. Mūsu pilsētā ir pārstāvēts plašs skaits ar uzņēmējdarbības nozarēm un darbības virzieniem, ko iespējams izmantot kā platformu jauniešu praktisko zināšanu un pieredzes paplašināšanai. Izveidojot modeli, kur izglītības iestādes un uzņēmēji savstarpēji sadarbotos, tiktu veicināta gan nodarbinātība, gan ar profesionālā izaugsme, kas Liepājai ir ļoti nozīmīgs jautājums,” saka J.Vilnītis.   

Pasākuma laikā uzņēmējiem bija iespēja uzzināt arī par uzņēmuma AS “Sakret Holding” pieredzi, veidojot iekšējo un ārējo komunikāciju, kā arī ar uzņēmēju pieredzes stāstiem dalījās  "Māras Lācis" īpašnieks Madars Markus-Narvils, "Boats SB" valdes priekšsēdētājs Ingus Šplīts, "Gitana TN" pārstāve Liene Zvagule, "Sense Media" vadītājs Egīls Šusts.

LTRK Kurzemes biznesa kluba pasākumi tiek regulāri rīkoti ar mērķi diskutēt par uzņēmējdarbības aktualitātēm un iespējām reģionā, veicināt biznesa kontaktu veidošanos starp uzņēmējiem, kā arī informēt par atbalsta pieejamību veiksmīgai uzņēmējdarbības attīstībai.