Akciju sabiedrība UPB 2012.gadā ir sasniegusi 76,4 miljonus eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 32 procentiem vairāk nekā 2011.gadā, portālu informēja uzņēmums.

Savukārt UPB holdinga konsolidētais neauditētais 2012.gada apgrozījums bija 95 miljoni eiro.

"Aizvadītajā gadā mēs esam sasnieguši stratēģiski vēlamo proporciju 60/40 starp eksporta un vietējo tirgu," atzīmē UPB holdinga valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns. Salīdzinājumam – pirms krīzes 2007.gadā šī proporcija bija 15/85. Noslēgto līgumu apjoms 2013.gada janvārī, salīdzinot ar 2012.gada janvāri, ir palielinājies par 30 procentiem. UPB holdinga uzņēmumos pašlaik strādā aptuveni 1200 darbinieku.

"Aizvadītajā gadā mēs esam nostiprinājuši savas pozīcijas ārvalstu tirgos, un pozitīvi vērtējams ir fakts, ka pašmāju tirgus, pateicoties daudziem ES finansētiem projektiem Latvijā, ir atguvis otro elpu. UPB ir viens no nedaudzajiem būvniecības koncerniem Latvijā, kurš mērķtiecīgi investē plašas, savstarpēji saistītas un papildinošas ražošanas infrastruktūras attīstībā, pakāpeniski pārtopot par industriālu koncernu. Izmantojot holdinga uzņēmumu savstarpējās sadarbības sinerģijas efektu, realizēto projektu tehnoloģiskā sarežģītība ik gadu pieaug," aizvadītā gada rezultātus rezumē U.Pīlēns.

Aizvadītais gads ir bijis veiksmīgs arī uzņēmumiem, kas ietilpst holdingā.
2012.gadā UPB ietilpstošā "MB Betons Grupa", nostiprinot pozīcijas dzelzsbetona, transportbetona, inerto materiālu un būvmateriālu otrreizējās pārstrādes tirgū, paplašināja savu transportbetona rūpnīcu tīklu, un patlaban tai Latvijā pieder jau 11 rūpnīcas. Pagājušajā gadā "MB Betons" iegādājās modernu mobilo rūpnīcu Gulbenē un investēja līdzekļus jaunās energoefektīvās tehnoloģijās Gramzdas karjerā, kā arī tehnoloģiski modernizēja Daugavpils cementa termināli.

Savukārt "RK Metāls Grupa", ņemot vērā tās nozīmīgo saražotās produkcijas eksporta apjomu (90 procenti no kopējā produkcijas apjoma), investējusi tehnoloģiskās disciplīnas, kvalitātes kontroles, programmatūras nodrošinājumā, kā arī lielgabarīta konstrukciju drošas pārvietošanas tehnoloģijā, saglabājot stabilu ražošanas apjoma pieaugumu 15 procentu apmērā.
UPB ietilpstošā alumīnija un stikla konstrukciju nozarē strādājošā "Ailes Grupa" ir saņēmusi līdz šim lielāko pasūtījumu 6,7 miljonu eiro apjomā – alumīnija un stikla konstrukciju ražošanā, piegādē un montāžā Vācijā, Bohumas (Bochum) universitātes būvobjektu vajadzībām. Līdzīga apjoma līgums noslēgts arī būvobjektam Norvēģijā. Ņemot vērā ļoti labās iestrādes 2013.gadam, "Aile Grupa" papildus iegulda investīcijas vēl vienā pilnībā automatizēta alumīnija apstrādes centrā, tiek paplašinātas ražošanas platības, kas ļaus dubultot ražošanas jaudu. Papildus šīm aktivitātēm speciāli Skandināvijas tirgum apgūta jauna energoefektīva koka – alumīnija logu produktu līnija, kā arī turpinās darbs pie inovatīvu automātiski paceļamo stikla logu un fasāžu produktu attīstības.

Holdingā ietilpstošā "UPB Energy" Grupa" 2012.gadā arī uzrādīja vērā ņemamu apgrozījuma kāpumu. Uzsākta jaunu, vēl energoefektīvāku koģenerācijas bloku uz jaunu "Liebherr" gāzes motoru bāzes ieviešana ražošanā. Pagājušajā gadā "UPB Energy" Grupa" ir uzsākusi arī lielu un modernu "atslēgas" projektu realizāciju Latvijā – 11 mēnešos uzbūvēta SIA "Liepājas enerģija" biomasas koģenerācijas stacija ar elektrisko jaudu 2,3 MW un siltumtehnisko jaudu 12 MW. Pašlaik tiek īstenota projekta 2. kārta – būvēta katlu māja ar 2 x 15 MW jaudas katlu.

Paplašinoties iekšējam tirgum, UPB ietvaros ietilpstošā būvuzņēmuma grupa "UPB Nams" kāpināja savu apgrozījumu par 40 procentiem, pateicoties dalībai vairākos tehnoloģiski unikālos vides un enerģijas objektu būvniecības projektos Latvijā. "Raugoties no tuvākās nākotnes perspektīvas viedokļa, īpaši cerīgi vērtējama UPB inženiercentra spēja projektēt sarežģītus dzelzsbetona, metāla un alumīnija konstrukcijas objektus Latvijā, kā arī ārzemēs – Skandināvijā un Vācijā," uzskata UPB holdinga valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns. Arhitektūras un inženierprojektēšanas kompānija "UPB projekti" 2012.gadā realizēja sarežģītu projektu profesionāltehniskās vidusskolas mācību korpusa ēku rekonstrukcijai un dienesta viesnīcas jaunbūvei Ventspilī. Šogad uzsākts arī darbs pie līdzīga objekta Liepājā. Pie 2012.gada nozīmīgākajiem veikumiem jāpiemin arī jaunas tramvaja līnijas Liepājā projekts.

2012.gada beigās UPB holdings ir uzsācis būvēt jaunu, modernu mašīnbūves un precīzās metālapstrādes rūpnīcu (pašreizējā platība 4000 kvadrātmetru), radot iespēju uzsākt vēl sarežģītāku metālapstrādes un jaunu mašīnbūves projektu un produktu realizāciju.

Stiprinot uzsākto darbaspēka mobilitātes programmu, 2012.gadā UPB iegādājās nepabeigtu 29 dzīvokļu māju Liepājā, kuru pašlaik piemēro inženiertehnisko darbaspēku piesaistei. Liepājā šis ir jau otrais tāda veida UPB projekts tā sociālās programmas ietvaros. Vienlaikus ar dažādām darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanas programmām 2012.gadā ir ieviesta efektīva veselības apdrošināšanas programma visu UPB uzņēmumu darbiniekiem. Darbu turpina arī ilggadējais UPB izglītības fonds Stabilitāte, kurš līdz šim ir finansiāli atbalstījis 106 Latvijas jauniešu mācības Latvijas un ārvalstu augstskolās.

UPB holdings ir viena no vadošajām Latvijas būvniecības un būvmateriālu ražošanas kompānijām ar 21 gada darbības pieredzi Latvijā un ārvalstīs. UPB ietilpst vairāk kā 40 uzņēmumu un ražotņu. A/s UPB ir "UPB holdings" mātes kompānija.

2012.gadā realizētie nozīmīgākie projekti Latvijā:
– SIA "Liepājas enerģija" biokoģenerācijas stacija;
– Jauni vides projekti, no kuriem nozīmīgākais ir notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izvada (1,3 km) rekonstrukcija ar izbūvi jaunā vietā Baltijas jūrā;
– UPB "atslēgas" projekts – tehnoloģiska, askētiska estētiskā konstruktīvisma ēka – dzīvesstila noliktava BigFish;
– Pabeigta Liepājas Latviešu biedrības nama rekonstrukcija;
– pēc UPB projekta veikta Liepājas stacijas laukuma rekonstrukcija, kā arī Tramvaju tīkla rekonstrukcija un jaunas līnijas izbūve;
– UPB ir ģenerālbūvuzņēmējs jaunajam Vidzemes mūzikas un kultūras centram Cēsīs, kā arī 5400 m2 lielai BTSC biroja, ražotnes un noliktavas ēkai Mārupē un citiem objektiem;
– "Aile Grupa" ražotās stiklotās konstrukcijas izmantotas arhitektūras ziņā interesantos objektos – daudzdzīvokļu namos Bulduru un Dzintaru prospektos Jūrmalā, Atpūtas namā Jūrmalā, RTU ēkā Āzenes ielā, kā arī dzīvokļu kompleksā "Ģipša fabrika" Ķīpsalā;
– "MB Betons Grupas" transportbeltona un dzelzsbetona produkti izmantoti tādos nozīmīgos projektos visā Latvijas teritorijā kā, piemēram, divos vērienīgos Rēzeknes kultūras centros, Čakstes bulvāra izbūvē Jelgavā, tilta pār Gauju rekonstrukcijā Valmierā u.c.;
– "RK Metāls Grupa" piegādāja metālkonstrukcijas tādiem nozīmīgiem objektiem, kā Cēsu jaunajai koncertzālei, biokoģenerācijas stacijai Liepājā, biroju kompleksam Mārupē u.c.

2012.gada nozīmīgākie projekti ārvalstīs

Zviedrijā:
– Biroju un dzīvojamais komplekss "Triangeln" Malmē;
– ABB – HVDC ražotne Ludvikā;
– Biroju komplekss "Aurora" Gēteborgā;
– komplekss "Attolen" Jonkopingā;
– Biroju un noliktavu komplekss "Campuss" USO Orebro;
– Loģistikas centrs NLP un pirmskola "Magnus Stenbocksskolan" Helsinborgā;
– Autosalons "Hedin Bil" Upsalā;
– KVV koģenerācijas stacijas ēka Vetlandā;
– biroju ēka "Port 73" un daudzdzīvokļu ēka "Perrongen" Stokholmā u.c.

Norvēģijā:
– Dzelzsrūdas noliktava Narvikā;
– Industriālais komplekss "Siktestasjon" Narvikā;
– Biroju ēka "Skoyen Bygg" Oslo;
– Slimnīca "Nordlands Sjukehuset" Bodo;
– Nodokļu administrācijas biroju ēka Oslo.

Vācijā:
– Veco ļaužu nams "Usingen" Usingenā;
– Skola IGS Thaleichweiler–Fröschen;
– Slimnīca Badrotenfeldē u.c. projekti.

Nozīmīgākie projekti enerģijas nozarē:
– "Liepājas enerģija" biomasas biokoģenerācijas stacija Liepājā;
– Biogāzes ražotne SIA "Sidgunda Bio";
– Biogāzes koģenerācijas stacija "Agro 3";
– Otrās 1,5 megavatu jaudas koģenerācijas stacijas izbūve Triestē, Itālijā, kur jau darbojas "UPB Energy" pirmajā kārtā projektētā, piegādātā un uzstādītā 1,5 megavatu jaudas koģenerācijas stacija. Par abu koģenerācijas bloku apkalpošanu ir noslēgts servisa līgums;
– Realizēts jau otrais Norvēģijas naftas un gāzes ieguves industrijas pasūtījums – speciāli skaņu izolējoši, sprādzienizturīgi konteineri, kas piemēroti ekspluatācijai agresīvā vidē un tiks uzstādīti uz naftas ieguves platformām.