Būvniecības un industriālā koncerna "UPB" uzņēmums SIA "Transportbetons MB" pērn strādāja ar 21,865 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 25,2% lielāks nekā 2020.gadā, kā arī guva 303 424 eiro peļņu, kas ir par 16,9% lielāka nekā gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" informācija, ziņo LETA.


Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā apgrozījuma un peļņas rādītāju pieaugums skaidrots ar paaugstinātu tirgus aktivitāti Kurzemes reģionā, apjomu pieaugumu Skandināvijas tirgū un jaunās mobilās ražotnes apjomiem Rīgas reģionā.


Pērn Latvijas tirgū lielākie objekti bija vēja parks Ventspilī, biroja ēkas Rīgā, jaunas dzelzsbetona rūpnīcas celtniecība Liepājā un viesnīcas jaunbūve Rēzeknē.


"Transportbetons MB" joprojām aktīvi darbojas Zviedrijas tirgū, kur ir reģistrēta patstāvīgā pārstāvniecība un tiek sniegti betona sūknēšanas pakalpojumi. Lielākie objekti bija biroju ēka "Eon OTOH" Malmē, slimnīca "Ersta Nya Sjukhus" Stokholmā un biroju ēkas "Nat Life" Gēteborgā un "Hyllie Terrass" Malmē.


Uzņēmums pārskata gadā ir veicis ražošanas iekārtu un sistēmas modernizāciju un turpina atjaunot transporta parku.


Vadības ziņojumā teikts, ka šogad galvenais uzdevums ir noturēt apgrozījumu Latvijas tirgū, uzsvaru liekot uz mobilitāti un jaunu produktu izstrādi, kā arī turpināt modernizēt esošās ražošanas sistēmas un atjaunot transporta parku.


Uzņēmuma pamatdarbība ir betona un javas ražošana un piegāde.


"Transportbetons MB" ir 12 ražotnes visā Latvijas teritorijā.


2020.gadā "Transportbetons MB" strādāja ar 17,464 miljonu eiro apgrozījumu un guva 259 616 eiro peļņu.


"Transportbetons MB" pamatkapitāls ir 2828 eiro, uzņēmuma īpašnieks ir AS "MB betons".


Lielākās "UPB" uzņēmumu grupas ir "MB betons" grupa, "RK Metāls" grupa, "Aile grupa", "UPB Energy" grupa un "UPB nams" grupa. "UPB" ir 100% kapitāldaļu īpašniece uzņēmumos SIA "Aile grupa", SIA "RK metāls", SIA "UPB Energy", SIA "UPB nams", SIA "Būvmehanizācija", SIA "H&L studija", SIA "UPB projekti", SIA "Enna", SIA "Inženieru birojs "Būve un forma"", SIA "Grotta", SIA "HF Technology" un SIA "Alto 4.0". Savukārt uzņēmumā "MB betons" "UPB" pieder 93,5% kapitāldaļu. "UPB" pamatkapitāls ir 15 720 305 eiro.


Uzņēmuma patiesie labuma guvēji ir Uldis Pīlēns, Māris Mors un Madara More.