UPB grupas uzņēmums "Transportbetons MB" investējis vairāk nekā 500 000 eiro pārvietojamā transportbetona ražotnē. Tā paredzēta operatīvai uzstādīšanai būvobjekta teritorijā un paplašina betona piegādes iespējas visā Latvijas teritorijā, papildinot esošo 11 ražotņu tīklu, informē UPB Komunikācijas un mārketinga departamenta vadītāja Katrīna Lulle.

Mobilā ražotne ļauj betonu saražot tieši būvobjektā uz vietas, kas ir īpaši svarīgi apjomīgos un intensīvos projektos, lai lielu produkta daudzumu piegādātu precīzi un augstā kvalitātē. "Transportbetona kvalitāte ir atkarīga no attāluma starp ražotni un objektu, tāpēc tagad varēsim apkalpot arī vietas, kur stacionārās ražotnes betona piegādei ir par tālu," skaidro "Transportbetons MB" valdes priekšsēdētājs Jānis Mētra. Pirmais apkalpotais objekts ir topošā MB Betons dzelzsbetona ražotne Liepājā, kur mobilā rūpnīca darbojas kā atbalsts blakus esošajai stacionārajai transportbetona ražotnei, lai īsā laika periodā saražotu nepieciešamo būvmateriālu apjomu.

J. Mētra norāda, ka plānotā mobilās ražotnes jauda ir ap 90 m3 betona stundā. Ražotni iespējams uzstādīt un demontēt vienas dienas laikā, tai nav nepieciešams atsevišķs elektrības pieslēgums un īpaši sagatavota uzstādīšanas vieta.

Šīs investīcijas ir papildinājums vairākiem 2020. gadā veiktiem ieguldījumiem "Transportbetons MB" tehnikas un tehnoloģiju attīstībā. Piemēram, pagājušā gada vidū ekspluatācijā tika nodota Liepājas stacionārā transportbetona ražotne Cukura ielā 32, kuras uzbūvē tika ieguldīti 1,2 miljoni eiro.


Par "Transportbetons MB"
"Transportbetons MB" ir lielākais transportbetona ražošanas un piegādes tīkls Latvijā ar 12 ražotnēm visā Latvijas teritorijā un modernu specializēto autoparku, kā arī pārstāvniecību Zviedrijā. Ražotņu jauda un izvietojums garantē kvalitatīva transportējamā betona operatīvu piegādi jebkurā vietā, laika posmā un daudzumā. Uzņēmums ietilpst MB Betons grupā un UPB grupā.

Par UPB
UPB grupa ir viens no lielākajiem industriālajiem koncerniem Baltijas valstīs, kura galvenā darbības nozare ir sarežģītu ēku būvniecība, ieskaitot to projektēšanu, būvmateriālu ražošanu, piegādi, montāžu un servisu. Uzņēmumu grupas priekšrocība ir spēja nodrošināt integrētus risinājumus stikla, metāla, betona struktūru, kā arī enerģētikas un mašīnbūves jomā, vienlaikus piedāvājot arī digitālos risinājumus būvniecības nozarē.

Lielākās UPB uzņēmumu grupas ir MB Betons grupa, RK Metāls grupa, AILE grupa, UPB Energy grupa un UPB Nams grupa. UPB pašlaik strādā vairāk nekā 2000 darbinieku. UPB uzņēmumi un to ražotņu tīkls pārklāj visu Latvijas teritoriju, un segtās ražošanas platības sasniedz vairāk nekā 62 000 m2.