Konferences "Strādā produktīvi" laikā 2022.gada darba aizsardzības labas prakses balva "Zelta ķivere" tika pasniegta uzņēmumam LSEZ SIA "Trelleborg Wheel Systems Liepaja", informē stradavesels.lv.


Uzņēmums savā pieteikumā raksta: "Efektivitāte uzņēmumā galvenokārt nozīmē izvairīties no materiālu, enerģijas, naudas un laika izšķērdēšanas, kas viennozīmīgi iet kopā ar darba aizsardzību, jo augstāka efektivitāte darbiniekiem, jo darbinieks pēc darba gaitu beigšanas var pilnvērtīgi atpūsties, nevis pavadīt laiku ārstniecības iestādēs, lai dziedētu darba mūža laikā gūtās traumas vai arodslimības. Tas nozīmē – ražot ātrāk, vairāk, bet droši, samazinot darba vides riskus darbiniekiem. Efektivitāte palīdz mums sasniegt vairāk, drošāk un gudrāk. Mēs nepārtraukti veicam dažādus uzlabojumus ražošanas procesos, iekārtās, automatizācijās u.tml."


"Lai gan labas prakses balva "Zelta ķivere" tiek pasniegta jau astoņpadsmito reizi, konkursa fokuss katru gadu ir cits. 2022. gadā meklējām piemērus,  kas uzskatāmi parādītu darba aizsardzības pasākumu pozitīvo ietekmi uz darbinieku produktivitāti un uzņēmējdarbību kopumā," norāda konkursa žūrijas vadītāja Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības nacionālā kontaktpunkta vadītāja Linda Matisāne.


Konkursa ietvaros tika vērtēti desmit pieteikumi no šādiem uzņēmumiem: "Trelleborg Wheel Systems Liepaja", LSEZ SIA; AS "Sadales tīkls"; AS "Latvenergo; VAS "Valsts nekustamie īpašumi"; AS Rīgas siltums; SIA "Vidzemes slimnīca"; SIA "SCHWENK Latvija"; AS "Cēsu alus"; VSIA "Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca" un SIA "Rimi Latvia".


Labās prakses konkursu darba aizsardzībā "Zelta ķivere" organizēja Valsts darba inspekcija, bet žūrijā bija pārstāvji arī no LR Labklājības ministrijas, RSU Darba drošības un vides veselības institūta, Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības. Uzvarētājus paziņoja Valsts darba inspekcijas direktors Renārs Lūsis.


Iepriekš uzņēmums jau saņēmis Valsts vides dienesta apbalvojumu "Zaļās izcilības balva".