Lai arī ekonomiskā situācija valstī joprojām nav spoža, nekustamo īpašumu cenas aug. Spriežot pēc cenām, var rasties iespaids, ka arī pirktspēja ir augsta.

Tomēr realitāte ir cita – daudzi dārgie nekustamie īpašumi pārdošanā ir ilgstoši, un to kļūst arī vairāk. Turklāt augsta cena ir ne tikai ekskluzīvām dzīvojamajām platībām. Piemēram, trīsistabu dzīvokli paneļu mājā Ganību ielā 193 tirgo par 55 000 (!) eiro. Tā gan nav augstākā cena par dzīvokli. Sludinājumu portālā ss.lv visdārgākais šobrīd ir sešistabu dzīvoklis Uliha ielā 25 par 160 000 eiro.

No gada sākuma cena augusi īpašumam Republikas ielā 26/28, ko tirgo nekustamo īpašumu firma "Apella". Ja janvārī ēka, kurai nepieciešams kapitālais remonts, maksāja 92 700 eiro, tad šobrīd par to prasa 146 000 eiro. Tas ir savdabīgi, jo parasti nekustamo īpašumu cenas pazemina, ja tos neizdodas pārdot.

Par vairāk nekā pusmiljonu joprojām tirgo ēku Kūrmājas prospektā 11, kurā agrāk atradās "Parex" bankas filiāle, tāpat līdz šim pārdot nav izdevies namu Baznīcas ielā 3/5, kura cena ir 850 000 eiro.